Zamknij

Michał Szpak ostro o sytuacji w Polsce. "Wszyscy do ch*** jesteśmy ludźmi!"

10.08.2020 13:28
Michał Szpak
fot. Mateusz Jagielski/East News

Michał Szpak postanowił odnieść się do ostatnich wydarzeń, które mają miejsce w Polsce. Wokalista zdradził, co myśli o niedawnych protestach aktywistów LGBT oraz o dzieleniu ludzi w naszym kraju,

Michał Szpak to jeden z najbardziej charakterystycznych artystów w naszym kraju. Już podczas swojego pierwszego występu w programie "X Factor" wzbudził wiele emocji. Choć jego talent wokalny zachwycił miliony osób w Polsce i poza granicami, Michał ze względu na swój nietypowy styl sam zmagał się z mową nienawiści oraz hejtem. Nic dziwnego, że gwiazdor stanął po stronie protestujących, którzy walczą o równe traktowanie.

- Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Co stało się z krajem, który tak dobrze zaczynał rozumieć, co to jest tolerancja? (...) Kiedy pierwszy raz wyszedłem na scenę, pomyślałem FUCK IT, czas zmierzyć się z nienawiścią oko w oko, czas uświadamiać, że inny nie znaczy gorszy, czas na poszerzanie świadomości elementarnym szacunkiem do ludzi! - skomentował w relacji na InstaStories Michał Szpak.

Zobacz także: Michał Szpak o hejcie i wyzwiskach. Takie słowa usłyszał od obcych ludzi

Michał Szpak o życiu osób LGBT w Polsce

Michał Szpak zwrócił uwagę na to, że wiele wpływowych osób stara się dzielić Polaków. Artysta nie zgadza się na coś takiego. Swoją wypowiedź podsumował ostrym, wulgarnym komentarzem.

- Wszyscy, do ch**a, jesteśmy ludźmi! Nie ma gorszy/lepszy! WTF! - zaznaczył.

Michał Szpak nie jest jedyną znaną postacią show-biznesu, która po ostatnich wydarzeniach postanowiła podzielić się własną opinią. Wpis w mediach społecznościowych zamieściła również Małgorzata Rozenek-Majdan. Natomiast Dawid Podsiadło podczas koncertu Męskie Granie 2020 w Żywcu zwrócił się bezpośrednio do córki prezydenta, Kingi Dudy, która jeszcze niedawno apelowała o szacunek dla wszystkich.

Myślicie, że komentarze gwiazd wpłyną na nastroje ludzi w Polsce?