Zamknij

Michał Szpak ostro o Tadeuszu Rydzyku. Nie przebierał w słowach. "Hipokryzja! A kysz!"

09.12.2020 16:39
Michał Szpak o Tadeuszu Rydzyku
fot. VIPHOTO/East News

Michał Szpak, podobnie jak wiele innych gwiazd, nie krył oburzenia słowami Tadeusza Rydzyka o pedofilii w kościele, które redemptorysta wypowiedział na 29. urodzinach Radia Maryja. W mediach społecznościowych artysta ostro skrytykował "ojca dyrektora".

Michał Szpak to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych krajowych artystów ostatnich lat. W 2011 zdobył 2. miejsce w "X Factor", zachwycając widzów i jurorów niezwykłą skalą głosu, emocjonalną interpretacją utworów i niezwykłą wrażliwością. Artysta wszechstronny, który odnajduje się w niemal każdym gatunku, od rocka po muzykę operową, zyskał ogromną popularność, jego utwory okazały się hitami, a z piosenką "Colour of Your Life" zajął 8. miejsce na Konkursie Eurowizji w 2016 roku. Widzowie pokochali Michała także jako charyzmatyczną osobowość telewizyjną, piosenkarz od 8. edycji " The Voice of Poland" zasiada w fotelu jurora, a w 11. edycję wygrał trenowany przez niego Krystian Ochman.

Szpak zyskał ogromną sympatię za sprawą swojego kontrowersyjnego, ale niezwykle pasującego do charakteru i wrażliwości wizerunku. Nie jest tajemnicą, że choć jest jednym z gwiazdorów show Telewizji Polskiej, nigdy nie krył się ze swoimi poglądami i otwarcie krytykował decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Wsparł Strajki Kobiet między innymi występując pod domem Jarosława Kaczyńskiego w interpretacji "Dziadów". Teraz bardzo negatywnie wypowiedział się na temat słów Tadeusza Rydzyka nawiązujących do pedofilii w kościele.

ZOBACZ TAKŻE:  Michał Szpak oburzony słowami księży na temat koronawirusa: "Co na to najwyższy?!"

Michał Szpak zaatakował Tadeusza Rydzyka za słowa o pedofilii

Tadeusz Rydzyk to postać bardzo kontrowersyjna. Redemptorysta coraz częściej kojarzony jest jako przedsiębiorca, a nie duchowny. Założycielowi Radia Maryja i Telewizji Trwam przypisuje się ogromne wpływy, a jego majątek wielokrotnie rodził pytania. Z kolei wiele wypowiedzi Rydzyka uznawano za skandaliczne. Nie inaczej było podczas 29. urodzin Radia Maryja. Podczas uroczystości, na której gościli między innymi przedstawiciele rządu, z ust duchownego padły słowa, które oburzyły nawet przedstawicieli kościoła.

- To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże - powiedział Tadeusz Rydzyk.

Co więcej, redemptorysta nazwał biskupa Edwarda Janiaka, który krył przestępstwa seksualne księży, "współczesnym męczennikiem mediów". Takie słowa wywołały prawdziwą burzę i choć Rydzyk wydał oświadczenie, w którym tłumaczy się ze swojego wystąpienia, niesmak pozostał. Oburzenia nie krył między innymi Michał Szpak, który na swoim Instastory zdjęcie kontrowersyjnego duchownego opatrzone niepochlebnym komentarzem.

- Sługa, który aspiracje miał na anioła, stał się upadłym. Tuszowanie pedofilii to nie kradzież batonika z osiedlowego sklepu. Jak to się nazywa!? Hipokryzja! A kysz! A kysz! A kysz! - czytamy.

Zgadzacie się z ostrymi słowami Michała?