Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Michał Szpak śpiewa „Dziwny jest ten świat”. Wzruszający występ i apel przeciw nienawiści [WIDEO]

17.01.2019 10:48

Michał Szpak niespodziewanie zaśpiewał utwór „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena podczas wtorkowego koncertu w Lublinie. To reakcja artysty na ostatnie tragiczne wydarzenia w Polsce. W trakcie występu Michał Szpak wygłosił krótką przemowę i zaapelował do wszystkich fanów o walkę z nienawiścią.

Michał Szpak Dziwny jest ten świat fot. Dariusz Bloch/Polska Press/East News

Michał Szpak śpiewa „Dziwny jest ten świat”. Reakcja na wydarzenia w Polsce

Michał Szpak wykonał kultowy utwór „Dziwny jest ten świat” na koncercie w Lublinie. Niezwykle wzruszającym występem z kultową piosenką Czesława Niemena artysta zareagował na ostatnie wydarzenia w Polsce. W poniedziałek zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który został zamordowany podczas imprezy WOŚP 2019.

Wokalista zdecydował się nie być obojętny na to i postanowił po raz pierwszy od dłuższego czasu wykonać utwór „Dziwny jest ten świat”, który śpiewał chociażby na pamiętnym castingu do programu „X Factor”. Michał Szpak powiedział także kilka słów do publiczności w Lublinie. Wygłosił krótki apel, w którym nawiązał do problemu rosnącej nienawiści w Polsce.

Kochani, chciałbym Wam powiedzieć tylko jedno. Ta piosenka nigdy nie jest wykonywana na trasie, ale jest dzień naprawdę szczególny. To, co się wydarzyło w ostatnim czasie, jest druzgocące. Mam nadzieję, że tak jak i ja, przyłączycie się do akcji „Stop przemocy”. Mam nadzieję, że ten numer da Wam wiele do zrozumienia oraz w końcu wsłuchacie się w słowa i ich znaczenie. Ono jest naprawdę ogromne, prawdziwe i cały czas aktualne. Przestańmy siać do siebie nienawiść. Dziwny jest ten świat… — powiedział na koncercie artysta.

Michał Szpak poparł także akcję Dody, która wyszła z inicjatywą organizacji koncertu „Artyści przeciw nienawiści”. Wokalistka jest jednym z kilkudziesięciu polskich artystów chętnych do udziału w wydarzeniu.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń