Zamknij

Michał Szpak o Korze. Piękne słowa o legendzie polskiego rocka

Redakcja
08.08.2018 09:34
Michał Szpak Kora
fot. VIPHOTO/EAST NEWS, East News

Kora zmarła 28 lipca. Wiadomość o jej śmierci poruszyła miliony Polaków. W jednym z najnowszych wywiadów Michał Szpak wspomniał o liderce Maanamu. Przyznał, że miał okazję z nią współpracować.

Michał Szpak o Korze. Wspomina liderkę Maanamu

Michał Szpak udzielił ostatnio wywiadu dla „Plejady”, w którym wspomniał o Korze i współpracy z nią. Okazuje się, że artysta występował razem z legendarną liderką Maanamu kilka lat temu.

Miałem przyjemność brać udział w jej kameralnym koncercie kilka lat temu i to było dla mnie ogromne przeżycie — mówi Michał Szpak i dodaje: — Ta kobieta potrafiła jednym spojrzeniem zelektryzować drugiego człowieka. Nigdy nie poznałem kobiety, która miała tak ogromną charyzmę jak ona, takie niezwykle trafne riposty. Wszystko zawsze było w punkt, ale nigdy nie krzywdziła tym drugiego człowieka.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie zdjęcie Kory przed śmiercią. Opublikowała je w swoje urodziny! [FOTO]

Nie od dziś wiadomo, że Kora słynęła ze swojej charyzmy, nietypowych stylizacji i ciętego języka, o czym mogliśmy się przekonać chociażby w programie „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Przez wiele lat artystka była tam jurorką.

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła w sobotę, 28 lipca. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową. W środę, 8 sierpnia, odbył się pogrzeb Kory na warszawskich Powązkach.

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/plejada.pl/PK