Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Michał Szpak znów na Eurowizji? Mamy oficjalne oświadczenie!

25.01.2018 14:13

Polscy fani Konkursu Piosenki Eurowizji żyją obecnie doniesieniami o wspólnym starcie Marty Gałuszewskiej i Michała Szpaka w imprezie. RadioZET.pl otrzymało w tej sprawie oficjalne oświadczenie managementu artysty.

Michał Szpak znów na Eurowizji? Mamy oficjalne oświadczenie! fot. Piotr Zagiell / East News

Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie zbliża się wielkimi krokami. Wciąż jednak nie wiadomo, kto będzie reprezentował nasz kraj. W środę internet obiegły informacje, jakoby prezes Telewizji Polskiej chciałby, aby Polska była reprezentowana przez Michała Szpaka i Martę Gałuszewską, zwyciężczynię ósmej edycji „The Voice of Poland”. Para miałaby wystąpić z utworem „Don’t Poison Your Heart”.

W związku z dużym zainteresowaniem całą sprawą management 27-letniego artysty przekazał RadioZET.pl swój oficjalny komunikat.

— Firma fonograficzna wydająca albumy Michała Szpaka Sony Music Entertainment Poland zwróciła się do firmy fonograficznej Universal Music Polska wydawcy albumów Marty Gałuszewskiej z zapytaniem o możliwość startu Michała i Marty z piosenką „Don’t Poison Your Heart” w duecie w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Sony Music Poland otrzymało od firmy Universal Music Polska odpowiedź odmowną. Dodatkowo Management Michała Szpaka firma J&J Musicart zwróciła się z nieoficjalnym zapytaniem do samej Marty Gałuszewskiej czy chciałaby wziąć w udział w Eurowizji wraz z Michałem, a sama artystka zareagowała na ten pomysł bardzo entuzjastycznie — czytamy w oświadczeniu managementu.

Wygląda więc na to, że duet dwójki artystów nie będzie mógł dojść do skutku. Niewykluczone, iż Michał Szpak i Marta Gałuszewska wystartują w polskich preselekcjach osobno. Nie zostało to jednak potwierdzone.

Do 1 lutego trwa nabór piosenek do krajowych eliminacji, które mają wyłonić reprezentanta Polski. Data finału preselekcji nie jest jeszcze znana.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

RadioZET.pl/PK

Oceń