Michał Szpak znów na Eurowizji? Mamy oficjalne oświadczenie!

25.01.2018 14:13

Polscy fani Konkursu Piosenki Eurowizji żyją obecnie doniesieniami o wspólnym starcie Marty Gałuszewskiej i Michała Szpaka w imprezie. RadioZET.pl otrzymało w tej sprawie oficjalne oświadczenie managementu artysty.

Michał Szpak znów na Eurowizji? Mamy oficjalne oświadczenie! fot. Piotr Zagiell / East News

Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie zbliża się wielkimi krokami. Wciąż jednak nie wiadomo, kto będzie reprezentował nasz kraj. W środę internet obiegły informacje, jakoby prezes Telewizji Polskiej chciałby, aby Polska była reprezentowana przez Michała Szpaka i Martę Gałuszewską, zwyciężczynię ósmej edycji „The Voice of Poland”. Para miałaby wystąpić z utworem „Don’t Poison Your Heart”.

W związku z dużym zainteresowaniem całą sprawą management 27-letniego artysty przekazał RadioZET.pl swój oficjalny komunikat.

— Firma fonograficzna wydająca albumy Michała Szpaka Sony Music Entertainment Poland zwróciła się do firmy fonograficznej Universal Music Polska wydawcy albumów Marty Gałuszewskiej z zapytaniem o możliwość startu Michała i Marty z piosenką „Don’t Poison Your Heart” w duecie w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Sony Music Poland otrzymało od firmy Universal Music Polska odpowiedź odmowną. Dodatkowo Management Michała Szpaka firma J&J Musicart zwróciła się z nieoficjalnym zapytaniem do samej Marty Gałuszewskiej czy chciałaby wziąć w udział w Eurowizji wraz z Michałem, a sama artystka zareagowała na ten pomysł bardzo entuzjastycznie — czytamy w oświadczeniu managementu.

Wygląda więc na to, że duet dwójki artystów nie będzie mógł dojść do skutku. Niewykluczone, iż Michał Szpak i Marta Gałuszewska wystartują w polskich preselekcjach osobno. Nie zostało to jednak potwierdzone.

Do 1 lutego trwa nabór piosenek do krajowych eliminacji, które mają wyłonić reprezentanta Polski. Data finału preselekcji nie jest jeszcze znana.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

RadioZET.pl/PK

Oceń