Zamknij

Michał Urbaniak trafił do szpitala. Jest w bardzo złym stanie

10.09.2020 16:08
Michał Urbaniak
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EAST NEWS

Michał Urbaniak, muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer, trafił do szpitala w bardzo złym stanie. Informację przekazał Hieronim Wrona podczas gali wręczenia Popkillerów 2020. Dziennikarz poprosił zgromadzonych o modlitwę. 

Michał Urbaniak, legendarny jazzman i kompozytor, przebywa pod opieką lekarzy Instytutu Kardiologii w Aninie. Informację o kłopotach zdrowotnych wybitnego saksofonisty przekazał podczas gali wręczenia Popkillerów 2020 Hieronim Wrona. Dziennikarz odbierał w imieniu muzyka nagrodę za całokształt zasług dla kultury hip-hop.

Michał Urbaniak jest światowej sławy muzykiem jazzowym, kompozytorem i aranżerem, gającym na saksofonie i skrzypcach. Współtworzył tzw. nowojorski Fusion Jazzu, potem UrbJazz. W 1989 roku zapoczątkował projekt  "Urbanator", w ramach którego jako pierwszy wprowadził jazz rock, rap i hip-hop do muzyki jazzowej. W 1995 roku stworzył nowatorski Projekt UrbSymphony, w ramach tego skomponował dwie suity "Sketches of Poland”, "Sketches of Manhattan” oraz takie utwory jak "Destiny” czy "Butterfly”. Michał Urbaniak od lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest autorem muzyki do 25 amerykańskich filmów. W przeszłości był związany z wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, z którą ma dwie córki. 

Michał Urbaniak w złym stanie trafił do szpitala

Michał Urbaniak został uhonorowany nagrodą Popkillerów 2020 za całokształt twórczości, ale nie mógł osobiście pojawić się na gali. W jego imieniu statuetkę odebrał Hieronim Wrona. Dziennikarz przekazał, że legenda jazzu jest w kiepskim stanie i walczy o zdrowie w szpitalu.

Michał jest w bardzo złej sytuacji zdrowotnej i taka prośba już ode mnie, nie od niego - jeśli ktoś w coś wierzy, to niech tam się pomodli, a jeśli nie wierzy, to niech trzyma za niego kciuki - powiedział.

Ponadto odczytał wiadomość sms od Michała Urbaniaka, w której artysta podziękował za wyróżnienie.

Posłuchaj podcastu