Zamknij

Michał Wiśniewski o poważnych problemach Violetty Villas. Zmagała się z alkoholizmem

Redakcja
15.02.2019 12:41
Michał Wiśniewski o poważnych problemach Violetty Villas. Zmagała się z alkoholizmem
fot. Maciej NABRDALIK/East News

Michał Wiśniewski opowiedział o szokujących szczegółach z życia Violetty Villas. Jego wypowiedzi pojawiły się w nowym wydaniu książki o artystce. Legendarna piosenkarka miała poważny problem z alkoholem. Lider Ich Troje przyznał, że chciał pomóc artystce.

Michał Wiśniewski zdecydował się opowiedzieć o Violetcie Villas i jej poważnych problemach w ostatnich latach życia. Jego wypowiedź pojawiła się w nowym wydaniu książki o legendarnej piosenkarce.

Lider Ich Troje przyznał, że wielokrotnie oferował pomoc słynnej diwie. Kobieta nie chciała jednak z niej skorzystać. Michał Wiśniewski potwierdził, iż Violetta Villas zmagała się z poważnym problemem alkoholowym.

Artysta poznał ją w 2002 roku, kiedy oboje pojawili się na festiwalu w Opolu. Niedługo później Wiśniewski zaproponował jej nagranie wspólnej płyty z walentynkowymi przebojami. Jak sam przyznał, Violetta Villas zarobiła dzięki niej około 150 tysięcy złotych, co bardzo pomogło jej w trudnym momencie życia.

Michał Wiśniewski zdradził także, że zdawał sobie sprawę z tego, w jak tragicznych warunkach żyła artystka. Chciał nawet kupić jej nowy dom.

Usłyszała ode mnie w cztery oczy, że ma każdą możliwość: może wyjść z tego domu, dostać nowy, czysty, możemy jej pomóc, tylko ona musi chcieć. Nie chciała — mówi wokalista.

Przez ostatnie lata swojego życia Violetta Villas miała poważnie nadużywać alkoholu i podobno stale upijała się ze swoją opiekunką. Nie dbała o siebie. Lider Ich Troje przyznał, że borykała się też z problemem braku zębów.

Michał Wiśniewski opowiedział też o Wigilii w 2007 roku, na którą zaprosił piosenkarkę. Wynajął nawet dla niej wtedy pokój w jednym z warszawskich hoteli.

Taki wyjazd to było wyzwanie. Najpierw wytrzeźwieć, potem doprowadzić się do stanu używalności, jeszcze brak zębów. Dostała propozycję ode mnie, żeby je zrobić, tylko że nie podjęła tej decyzji. Z jednej strony oczekiwała pomocy, ale z drugiej nikomu nie ufała. Już wtedy miała uraz biodra, ale jeszcze chodziła — powiedział Wiśniewski i dodał: „Przyjechała. Byliśmy ze sobą dwie, trzy godziny. I o godz. 22.00 kierowca je odwiózł. A potem o 1.00 w nocy dostałem telefon, czy zapłacę rachunek. One zaprosiły jakichś gości, zamawiały, więc powiedziałem, że do kwoty 2,5 tys. ureguluję”.

Violetta Villas zmarła w grudniu 2011 roku w wieku 73 lat. Przyczyną zgonu było najprawdopodobniej zapalenie płuc lub zatorowość płucna spowodowana komplikacjami po złamaniu uda.

Okoliczności śmierci Violetty Villas wywołały jednak sporo kontrowersji. W 2012 roku prokuratura postawiła opiekunce Elżbiecie Budzyńskiej zarzuty znęcania się psychicznego oraz nieudzielenia pomocy. Ostatecznie kobieta została skazana na 10 miesięcy pozbawienia wolności w związku z nieudzieleniem pomocy artystce. Sąd oczyścił ją jednak z zarzutu znęcania się psychicznego.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/se.pl/PK