Zamknij

Michele Merlo nie żyje. Tragiczna śmierć 28-letniego wokalisty z Włoch

07.06.2021 12:37
Michele Merlo
fot. Youtube screen

Michele Merlo nie żyje. Młody włoski wokalista i autor tekstów zmarł w niedzielę późnym wieczorem w szpitalu w Bolonii. U gwiazdora programów „X Factor” i „Amici” wystąpił krwotok mózgowy wywołany nagłym atakiem białaczki. Michele Merlo miał zaledwie 28 lat.

Michele Merlo nie żyje. Włoski piosenkarz zmarł w niedzielę w wieku zaledwie 28 lat. Młody artysta trafił do szpitala z powodu krwotoku mózgowego wywołanego nagłym atakiem białaczki.

Michele Merlo nie żyje. Włoski piosenkarz zmarł w wieku zaledwie 28 lat

Michele Merlo zmarł w niedzielę późnym wieczorem w szpitalu w Bolonii. Jak informują włoskie media, kilka dni temu 28-letni wokalista trafił na oddział intensywnej terapii z objawami ostrej białaczki.

W nocy z czwartku na piątek przeprowadzono operację z powodu wystąpienia krwotoku mózgowego. W ciągu kolejnych godzin stan zdrowia Merlo bardzo się pogorszył i lekarze nie byli w stanie uratować młodego piosenkarza.

Rodzina ujawniła, że Michele Merlo czuł się źle od wielu dni – uskarżał się na bardzo silne bóle gardła i głowy, o czym wspomniał w swoim ostatnim wpisie na Instagramie. W środę trafił na izbę przyjęć jednego ze szpitali nieopodal Bolonii, ale lekarze mieli zlekceważyć symptomy i odesłać mężczyznę do domu, twierdząc, że zmaga się ze zwykłą infekcją wirusową. Przepisali mu jedynie antybiotyki i nie przeprowadzili szczegółowych badań.

Najbliżsi artysty zdementowali także krążące po internecie plotki, jakoby Michele Merlo zmarł z powodu komplikacji po szczepieniu na COVID-19. Wokalista nie zdążył się zaszczepić przeciwko koronawirusowi.

OTF Dthang nie żyje. Raper i brat Lil Durka został postrzelony w głowę

Kim był Michele Merlo?

Michele Merlo zdobył popularność za sprawą programów „X Factor” i „Amici”, gdzie występował pod pseudonimem Mike Bird.

28-letni Włoch nie tylko śpiewał, ale również pisał teksty piosenek. Przy tworzeniu muzyki inspirował się indie rockowymi zespołami, m.in. Arctic Monkeys, The 1975 czy Kings of Leon. Miał okazję być supportem przed koncertami Foals i The Neighbourhood.

Jego debiutancki album „Cinemaboy” ukazał się w 2017 roku. W 2020 roku wydał kolejną płytę zatytułowaną „Cuori Stupidi”. Pod tym samym tytułem ukazała się także pierwsza powieść autorstwa Merlo.

John Davis nie żyje. Prawdziwy wokalista Milli Vanilli zmarł na COVID-19

RadioZET.pl/corriere.it,italy24news.com