Zamknij

Mija 10 lat od debiutu Adele. Tak wyglądał jej pierwszy teledysk! [WIDEO]

Redakcja
01.02.2018 11:31
Mija 10 lat od debiutu Adele. Tak wyglądał jej pierwszy teledysk! [WIDEO]
fot. Youtube (AdeleVEVO)

Właśnie mija 10 lat od momentu wydania debiutanckiego albumu Adele. Mało kto wtedy spodziewał się, że Brytyjka stanie się wkrótce jedną z największych gwiazd współczesnej sceny muzycznej. Swój pierwszy teledysk w karierze nagrała do piosenki „Hometown Glory”. 

Emocjonalna ballada „Hometown Glory” była debiutanckim singlem Adele. Artystka stworzyła ją w ciągu 10 minut, kiedy miała zaledwie 15 lat. To właśnie ten utwór otworzył jej furtkę do — jak się niedługo później okazało — wielkiej kariery pełnej sukcesów.

W swoim pierwszym teledysku w karierze Brytyjka siedzi na tle zdjęć z różnych miast na świecie. Piosenka opowiada o miłości do swojego rodzinnego miasta i niechęci opuszczania go.

„Hometown Glory” było pierwszą zapowiedzią debiutanckiej płyty Adele zatytułowanej „19”. Od jej wydania minęła właśnie dekada. Dzieło przyniosło młodej artystce popularność i uznanie wśród wielu krytyków. W 2009 roku zgarnęła dwie prestiżowe nagrody Grammy w kategoriach „najlepszy nowy artysta” oraz „najlepszy kobiecy występ pop” za utwór „Chasing Pavements”.

Wielki sukces komercyjny

Album „19” był jednak dopiero początkiem wielkich sukcesów Adele. Jego następca, czyli płyta „21” z 2011 roku, osiągnęła niewyobrażalny sukces na całym świecie i sprzedała się w szokującej dziś liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy. Nie obyło się też bez wielu prestiżowych nagród, a słynne single „Rolling in the Deep”, „Someone Like You” czy „Set Fire to the Rain” sprawiły, że Adele stała się pierwszoplanową gwiazdą muzyki.

Niedługo potem doszły kolejne osiągnięcia. Kompozycja „Skyfall” z 2012 roku, stworzona na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu o przygodach Jamesa Bonda, zdobyła Oscara i Złotego Globa.

W 2015 roku Brytyjka powróciła z wielkim przebojem „Hello” i kolejnym albumem „25”, który podobnie jak poprzednia płyta, odniósł ogromny komercyjny sukces na całym świecie. Rozszedł się w ponad 20 milionach kopii.

Po raz pierwszy w swojej karierze piosenkarka zorganizowała tak wielką trasę koncertową. W ciągu kilkunastu miesięcy zagrała 120 koncertów w różnych częściach globu, na które sprzedano ponad 1,5 miliona biletów. Pojawiła się m.in. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Australii czy Nowej Zelandii. Trasa nie dotarła jednak do Polski.

Dziś Adele ma na swoim koncie 15 nagród Grammy i jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek w całej historii muzyki.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK