Zamknij

Mike Patton odwołał koncerty. Muzyk ma poważne problemy zdrowotne

16.09.2021 09:50
Mike Patton
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Mike Patton poinformował fanów, że nie pojawi się na planowanych koncertach. Muzyk w obszernym wpisie był niezwykle szczery i zdecydował się przełamać tabu.

Mike Patton to jeden z najbardziej różnorodnych muzyków rockowych na świecie. Artysta jest znany przede wszystkim z działalności z grupą Faith No More, jednak ma na koncie znacznie więcej ciekawych projektów. Wśród nich warto wymienić awangardowy zespół Mr. Bungle czy Dead Cross, w którym słyszymy także byłego perkusistę Slayera - Dave'a Lombardo. Artysta nie boi się eksperymentować, świetnie odnajduje się w ciężkich brzmieniach, popie, muzyce elektronicznej i tanecznej czy trip hopie. W 2019 roku nagrał świetny album "Corpse Flower" we współpracy z Jeanem-Claudem Vannierem.

Mike Patton odwołał koncerty ze względu na swój stan zdrowia

Chociaż na świecie pojawia się coraz więcej kampanii społecznych dotyczących zdrowia psychicznego, a aktywiści dwoją się i troją, żeby podkreślać, iż te problemy nie różnią się niczym od innych trudności zdrowotnych i nie powinny być piętnowane - wizyty u psychologów czy psychiatrów dalej dla wielu pozostają w strefie tabu. Jednak nie dla Mike'a Pattona. Artysta w swoim wpisie skierowanym do fanów wyjaśnił, że nie jest ostatnio w dobrej formie.

Stan psychiczny Pattona nie pozwoli mu pojawić się na koncertach w ramach tras zaplanowanych z Faith No More i Mr. Bungle. Artysta poinformował, że daty zostaną zmienione.

Mike Patton nie zagra planowanych koncertów z Faith No More u Mr. Bungle

Muzyk przyznał, że na jego stan mocno wpłynęła pandemia.

Mam problemy, które zaostrzyła u mnie pandemia. Czuję, że nie jestem w stanie w tym momencie dać z siebie tyle, ile powinienem, a nie zamierzam grać na mniej niż 100 procent. Przykro mi z tego powodu, szczególnie ze względy na naszych fanów, jednak mam nadzieję, że wkrótce wam to wynagrodzę.

W trudnych chwilach Pattona wspierają jego przyjaciele.

Zespoły, w których gram, wspierają moją decyzję i wszyscy nie możemy się doczekać, aby przez to przejść.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]