Miley Cyrus ukradła utwór? Pozwano ją na 300 milionów dolarów!

14.03.2018 16:03

Jamajski artysta Michael May twierdzi, że Miley Cyrus ukradła jeden z jego utworów. Według niego przebój „We Can’t Stop” to kopia piosenki „We Run Things”. Jamajczyk złożył już pozew w sądzie.

Miley Cyrus fot. Youtube (MileyCyrusVEVO)
Zagłosuj

Czy "We Can't Stop" Miley Cyrus jest plagiatem?

„We Can’t Stop” Miley Cyrus plagiatem „We Run Things” Michaela Maya?

Michael May, który występuje pod pseudonimem Flourgon, to artysta tworzący muzykę z gatunku reggae.

Jamajczyk złożył ostatnio oficjalny pozew, w którym oskarża Miley Cyrus o plagiat. Twierdzi, że Amerykanka bezprawnie wykorzystała elementy jego utworu „We Run Things” z 1988 roku i stworzyła piosenkę „We Can’t Stop”. Kompozycja stała się wielkim przebojem w 2013 roku oraz pokryła się pięciokrotną platyną w Stanach Zjednoczonych.

Flourgon uważa, że Cyrus wykorzystała w swoim kawałku m.in. rytm, melodię wokalną oraz tempo, których oryginalnie autorem jest właśnie on.

Miley Cyrus i jej wytwórnia zostali pozwani na kwotę 300 milionów dolarów. Amerykańska gwiazda nie odniosła się na razie do oskarżeń o plagiat.

Uczestniczka Eurowizji 2018 skopiowała Margaret?

To niejedyna ostatnio głośna sprawa z plagiatem. Od kilku dni polski internet żyje tematem domniemanej kopii hitu „Cool Me Down” Margaret. Polską artystkę miała splagiatować Jenifer Brening, tegoroczna reprezentantka San Marino na Eurowizji 2018. Margaret postanowiła w końcu skomentować całą sytuację.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/reuters.com/PK

Oceń