Zamknij

Miley Cyrus ukradła utwór? Pozwano ją na 300 milionów dolarów!

Redakcja
14.03.2018 16:03
Miley Cyrus
fot. Youtube (MileyCyrusVEVO)

Jamajski artysta Michael May twierdzi, że Miley Cyrus ukradła jeden z jego utworów. Według niego przebój „We Can’t Stop” to kopia piosenki „We Run Things”. Jamajczyk złożył już pozew w sądzie.

Zagłosuj

Czy "We Can't Stop" Miley Cyrus jest plagiatem?

Liczba głosów:

„We Can’t Stop” Miley Cyrus plagiatem „We Run Things” Michaela Maya?

Michael May, który występuje pod pseudonimem Flourgon, to artysta tworzący muzykę z gatunku reggae.

Jamajczyk złożył ostatnio oficjalny pozew, w którym oskarża Miley Cyrus o plagiat. Twierdzi, że Amerykanka bezprawnie wykorzystała elementy jego utworu „We Run Things” z 1988 roku i stworzyła piosenkę „We Can’t Stop”. Kompozycja stała się wielkim przebojem w 2013 roku oraz pokryła się pięciokrotną platyną w Stanach Zjednoczonych.

Flourgon uważa, że Cyrus wykorzystała w swoim kawałku m.in. rytm, melodię wokalną oraz tempo, których oryginalnie autorem jest właśnie on.

Miley Cyrus i jej wytwórnia zostali pozwani na kwotę 300 milionów dolarów. Amerykańska gwiazda nie odniosła się na razie do oskarżeń o plagiat.

Uczestniczka Eurowizji 2018 skopiowała Margaret?

To niejedyna ostatnio głośna sprawa z plagiatem. Od kilku dni polski internet żyje tematem domniemanej kopii hitu „Cool Me Down” Margaret. Polską artystkę miała splagiatować Jenifer Brening, tegoroczna reprezentantka San Marino na Eurowizji 2018. Margaret postanowiła w końcu skomentować całą sytuację.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/reuters.com/PK