Zamknij

Miley Cyrus i Elton John nagrali "Nothing Else Matters". Hit promuje wyjątkową płytę z 53 coverami

23.06.2021 11:54
Miley Cyrus
fot. shutterstock.com

Miley Cyrus i Elton John nagrali wspólnie największy przebój Metalliki. "Nothing Else Matters" zapowiada reedycję kultowego albumu "Black Album". Na płycie mają znaleźć się aż 53 covery.

Metallica świętuje 30-lecie kultowego czarnego albumu specjalną reedycją oraz albumem "The Metallica Blacklist”, na którym znajdzie się aż 53 coverów utworów z krążka "Black Album” w zaskakujących wydaniach. Wielki hit grupy "Nothing Else Matters” wykonała Miley Cyrus i Elton John.

Miley Cyrus i Elton John w coverze Metalliki "Nothing Else Matters"

Premiera "Black Album" w zremasterowanej wersji oraz The Metallica Blacklist” zaplanowana jest na 10 września. Fizyczna wersja "Blacklist" trafi do sprzedaży fizycznej nieco później niż do streamingu. Nastąpi to 1 października.

W sieci pojawiły się już dwie pierwsze zapowiedzi płyty z wyjątkowymi coverami. Największy hit Metalliki "Nothing Else Matters" wykonał epicki skład - Miley Cyrus, WATT, Elton John, Yo-Yo, Robert Trujillo oraz Chad Smith.

Utworu w tej wyjątkowej interpretacji możecie posłuchać poniżej:

Metallica wyda album z 53 coverami utworów z kultowego "Black Album"

W serwisach cyfrowych jest już dostępny także utwór "Enter Sandman" zinterpretowany przez Juanesa.

Co ciekawe 100% zysków ze sprzedaży albumu "The Metallica Blacklist” trafi do potrzebujących. Metallica zasili wpływami konto aż 52 organizacji charytatywnych.

"The Black Album" to nie tylko jeden z największych sukcesów komercyjnych i artystycznych wszech czasów. To album, który w spektakularny sposób przeniósł muzykę metalową do mainstreamu. Po premierze w 1991 album zatytułowany po prostu "Metallica” zapewnił grupie pierwsze miejsce na listach przebojów w co najmniej 10 krajach, w tym cztery tygodnie z rzędu na szczycie list sprzedaży w USA.

Jak czytamy w zapowiedzi projektu:

"The Metallica Blacklist” to znacznie więcej niż tribute album. To celebracja niesłabnącego wpływu albumu „Metallica” na kolejne generacje artystów. To także jeden z najbardziej ambitnych projektów przygotowanych przez team zespołu. Do "Blacklist” zaproszono ponad 50 artystów reprezentujących niesamowicie różnorodny zakres gatunków, pokoleń, kultur, kontynentów i nie tylko. Każdy z nich zaprezentował własną i wyjątkową wizję ulubionego utworu z czarnego albumu.

Na kompilację trafili artyści wykonujący country, elektronikę, hip-hop, punk, indie, rocka, metal czy pop. Każdy z artystów nie tylko użyczył swojej kreatywności, ale także wybrał organizację charytatywną, której konto zasili część wpływów ze sprzedaży „Blacklist” – podzielone na równo z fundacją Metalliki All Within My Hands.