Zamknij

Milionerzy: Padło pytanie o legendę rocka. Uczestnik poległ

02.12.2021 13:20
Milionerzy
fot. Mateusz Jagielski/East News

Milionerzy. Hubert Urbański po raz kolejny zaskoczył uczestnika programu pytaniem muzycznym. Tym razem chodziło o pochodzenie legendarnego zespołu rockowego.

Milionerzy to jeden z najpopularniejszych teleturniejów emitowanych przez TVN. Program na jakiś czas zniknął z ekranów, jednak wrócił w odświeżonej formule, która od razu przypadła do gustu widzom. Do tej pory główną nagrodę w Polsce zdobyły cztery osoby. Ostatnia z nich to Jacek Iwaszko - zwycięzca odcinka 1158.

Milionerzy: Muzyczne pytanie za 250 tysięcy złotych

Hubert Urbański zaskakuje uczestników programu różnorodnością pytań. Żeby zostać tytułowym milionerem, nie wystarczy mieć rozległej wiedzy historycznej czy być ekspertem od zagadnień z zakresu biologii, czy geografii. W tym przypadku przyda się również trochę szczęścia i opanowania.

Pytania, które padają podczas rozgrywki, mogą dotyczyć naprawdę wszystkiego. W najnowszych sezonach telewizyjnego show pojawiła się kolejna trudność - ich formułowanie. Często uczestnicy mają większy problem ze zrozumieniem pytania, niż późniejszym znalezieniem na nie odpowiedzi.

Milionerzy: Skąd pochodzi zespół Depeche Mode?

Wśród dziedzin, o które często pyta graczy Hubert Urbański jest muzyka. Pytania dotyczące instrumentów, wykonawców czy piosenek sprawiają uczestnikom znacznie większą trudność, niż można by się było spodziewać. Stało się tak również w jednym z ostatnich odcinków teleturnieju.

Panu Emilowi udało się dotrzeć do pytania za 250 tysięcy złotych. Zagadka, którą musiał rozwiązać, dotyczyła znanego zespołu rockowego.

Z jakiego miasta depesz wysłał depeszę, jeśli jest to miejsce, w którym założono jego ulubiony zespół?

  • A. Z Leicester
  • B. Z Basildonu
  • C. Z Londynu
  • D. Z Exeter

Zawodnik nie znał odpowiedzi na nieco zagmatwane pytanie, dlatego zadzwonił do przyjaciela. Ten również nie był przekonany i strzelił w wariant "A". Uczestnik nie podjął ryzyka i zakończył grę z 125 tysiącami złotych na koncie.

Pan Emil podjął bardzo dobrą decyzję. Prawidłową odpowiedzią na pytanie jest "B". Chodzi oczywiście o znaną grupę Depeche Mode wykonującą muzykę, którą ciężko zaszufladkować. Ich piosenki oscylują wokół elektroniki, rocka, alternatywy, dance, indie czy post punku. Grupa powstała w 1980 roku w Basildon, w Essex.