Zamknij

Milionerzy. Padło pytanie o popularny instrument muzyczny. Uczestnik zaznaczył błędną odpowiedź

24.11.2021 11:52
Milionerzy
fot. Mateusz Jagielski/East News

Milionerzy. Hubert Urbański po raz kolejny zaskoczył uczestnika programu muzycznym pytaniem. Tym razem chodziło o pewien instrument. Znalibyście odpowiedź?

Milionerzy to jeden z najpopularniejszych teleturniejów emitowanych na antenie TVN. Żeby wygrać tytułową nagrodę, trzeba odpowiedzieć Hubertowi Urbańskiego na szereg pytań. Obok zagadnień historycznych, geograficznych czy ciekawostek naukowych, wśród tematów, z którymi mierzą się uczestnicy, często pojawia się muzyka.

Milionerzy. Czym jest bandoneon?

W 503 odcinku programu uczestnik również musiał zmierzyć się z muzyczną ciekawostką. Tym razem pytanie nie dotyczyło znanego zespołu, piosenki czy wykonawcy, a instrumentu muzycznego.

Hubert Urbański spytał, czym jest bandoneon. Zawodnik nie wiedział, jednak mimo to chciał zaryzykować. Spróbował wyeliminować najmniej prawdopodobne odpowiedzi i zaznaczył tę, która wydawała mu się prawidłowa.

Bandoneon:

A. ma miech, klawiatury i języczki,
B. należy do helowców,
C. ma postać świecącej rury,
D. jest w kolizji z prawem.

Milionerzy. Pytanie o instrument muzyczny

Uczestnik zaznaczył odpowiedź "C", jednak niestety się pomylił. Zawodnik opuścił program, ponieważ poprawną odpowiedzią tym razem było "A".

Bandoneon to instrument dęty klawiszowy bardzo przypominający akordeon, z którym często jest mylony. Posiada 88 lub więcej guzików oraz czworokątną obudowę. Miał pierwotnie służyć do grania muzyki religijnej, jednak współcześnie używa się go przede wszystkim do grania tanga. To bardzo popularny instrument szczególnie w Argentynie.