Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Milionerzy”: pytanie o legendarnego muzyka. Warte aż 125 tys. złotych

06.04.2018 14:10

Paweł Szymański szedł przez kolejny odcinek „Milionerów” jak burza. Uczestnika zatrzymało jednak muzyczne pytanie warte aż 125 tysięcy złotych.

Milionerzy Hubert Urbański fot. Archiwum Radia ZET

Milionerzy. Paweł Szymański i pytanie za 125 tysięcy złotych

Paweł Szymański z Poznania radził sobie naprawdę dobrze i szedł przez odcinek „Milionerów” jak burza. Na drodze do miliona złotych stanęło mu muzyczne pytanie związane z latami dziewięćdziesiątymi.

Pytanie za 125 tysięcy złotych brzmiało następująco: Który z artystów w 1993 roku zmienił swój pseudonim na znak graficzny?

  • A. Prince
  • B. Sting
  • C. Fish
  • D. Bono

Niestety, Pan Paweł przyznał, że nie zna odpowiedzi na to pytanie. Zastanawiał się przez moment nad Fishem. Nie zdecydował się jednak zaryzykować i nie zaznaczył żadnej z powyższych odpowiedzi. Uczestnik przerwał grę — wygrał ostatecznie 75 tys. złotych.

Prawidłowa odpowiedź to A. To właśnie Prince w pewnym momencie kariery zmienił swoje słynne pseudo. Z powodu konfliktu z wytwórnią Warner Bros legendarny muzyk zaczął posługiwać się pseudonimem „The Artist Formerly Known as Prince” i wprowadził nawet znak graficzny, czyli tzw. love symbol.

Było to kolejne pytanie muzyczne w „Milionerach” w ostatnim czasie. Niedawno druga w historii polskiej edycji programu milionerka — Pani Maria Romanek — musiała odpowiedzieć na pytanie o jeden z największych przebojów w historii polskiej muzyki.

RadioZET.pl/PK

Oceń