Zamknij

Milionerzy: muzyczne pytanie o przebój Freddiego Mercury'ego. Warte 5 tys. złotych

Piotr Krajewski
27.03.2019 11:17
Milionerzy: muzyczne pytanie o przebój Freddiego Mercuryego
fot. screen TVN

„Milionerzy” to program, w którym często pojawiają się muzyczne pytania. W ostatnim odcinku uczestnik musiał zmierzyć się z pytaniem o słynny utwór z repertuaru Freddiego Mercury’ego, legendarnego muzyka i gwiazdy zespołu Queen.

Milionerzy: pytanie o przebój Freddiego Mercury'ego

„Milionerzy” to jeden z najpopularniejszych polskich teleturniejów. Zmagania uczestników z często niełatwymi pytaniami oglądają miliony widzów. 

W ostatnim odcinku Marcin Grochala z Torunia musiał zmierzyć się z pytaniem o jeden z hitów z repertuaru Freddiego Mercury’ego. Pytanie za 5 tysięcy złotych brzmiało następująco: „Słynna bohaterka słynnego utworu Freddiego Mercury'ego i Montserrat Caballe to stolica”:

  • A. Andaluzji
  • B. Katalonii
  • C. Aragonii
  • D. Kastylii

Uczestnik przyznał, że nie zna zbyt dobrze płyty Mercury’ego i Caballe, która ukazała się w 1988 roku. Kojarzył jednak, iż ich wspólna piosenka dotyczyła Barcelony. Zdecydował się iść tym tropem i zaznaczył prawidłową odpowiedź, czyli Katalonię.

„Barcelona” to tytuł słynnej piosenki Freddiego Mercury’ego, którą nagrał razem z popularną hiszpańską śpiewaczką Monsterrat Caballe. Utwór promował ich wspólny album pod tym samym tytułem.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK