Zamknij

Młodzież światu - koncert charytatywny dla mieszkańców Syrii. Przyjdź, posłuchaj, pomóż

Monika Karbarczyk
26.03.2019 23:17
Dzieci z obozu w Aleppo w Syrii
fot. Shutterstock

Jeśli chcesz posłuchać muzyki klasycznej w pięknym wnętrzu XVIII-wiecznego Pałacu w Jabłonnej i wspomóc Polską Akcję Humanitarną w działaniach na rzecz poprawy bytu ludzi mieszkających w Syrii, przyjdź na koncert charytatywny "Młodzież światu" w ramach projektu Olimpiady Zwolnieni z teorii. 

Chcesz posłuchać utworów Chopina, Debussy’ego, Wieniawskiego, Rachmaninowa, Garayeva, Faure’a czy Astora Piazzollo w wykonaniu utalentowanej młodzieży – uczniów i absolwentów szkół muzycznych? Przyjdź na koncert charytatywny „Młodzież światu”, który odbędzie się w niedzielę, 31 marca, o godzinie 16.00 w Pałacu w Jabłonnej koło Warszawy.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale podczas koncertu zbierane będą pieniądze, które w całości zostaną przeznaczone na wsparcie misji Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii.

- Od 2011 roku w Syrii trwa wojna domowa. Do tej pory zginęło 400 tys. osób, a 5 mln osób zostało zmuszonych do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania. Ich sytuacja jest bardzo trudna – cierpią na brak dostępu do wody i pożywienia. Nie mają ciepłych ubrań, dachu nad głową. W takiej sytuacji nie powinniśmy, nie chcemy być obojętni, dlatego zapraszamy serdecznie. Przyjdzie, posłuchajcie, pomóżcie – zachęcają organizatorzy koncertu.

O obecnej sytuacji w Syrii i o potrzebnej tam pomocy opowie również gość specjalny wydarzenia prezes Fundacji Wolna Syria - Samer Masri.

Koncert jest organizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, a cały dochód z tego przedsięwzięcia zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej. PAH działa w Syrii od 2013 roku, dostarcza pomoc humanitarną w prowincjach Idlib i Aleppo. Oprócz zapewniania bezpiecznego schronienia, PAH dba również o dostęp do czystej wody, pożywienia. Buduje na terenie obozów cysterny pompujące, latryny i punkty mycia rąk.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w koncercie, a chcą wesprzeć projekt, mogą przelać pieniądze na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.
Numer konta: 50 2490 0005 0000 4600 2305 1673
Tytuł przelewu: „Młodzież Światu Syria”

Więcej informacji: www.facebook.com/mlodziezswiatu

Radiozet.pl/ mk