Zamknij

Mrozu pojawi się w piątek w Radiu ZET. Premiera nowego singla „Aura”

Piotr Krajewski
19.09.2019 15:51
Mrozu pojawi się w piątek w Radiu ZET premiera nowego singla „Aura”
fot. mat. prasowe / Katarzyna Bienaszewska

W piątek po godz. 13:00 na antenie Radia ZET pojawi się Mrozu. Artysta osobiście zapowie swój najnowszy singiel „Aura”, który promuje płytę pod tym samym tytułem.

„Aura” to nowy singiel Mroza, który pochodzi z jego najnowszej płyty o tym samym tytule. W piątek artysta zaprezentuje także oficjalny teledysk do utworu. Autorem słów i muzyki są Łukasz Mróz (Mrozu) oraz Robert Krawczyk. Klip wyreżyserował Łukasz Zabłocki. 

Album „Aura” powstał z fascynacji rock'n'rollem, soulem i bluesem. Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, odpowiedzialnym za produkcję materiału artyście udało się połączyć te gatunki z współczesną muzyką.

Co ciekawe, Mrozu w klipie wystąpił w garniturze, w którym Stanisław Tym zagrał w kultowym filmie „Miś”.

Piosenka „Aura” to koncertowa petarda, która ma oddawać ducha rock’and’rolla lat 70 i roznosić słuchacza pozytywną energią — mówi Mrozu i dodaje: „Cały nasz świat rezonuje ze sobą, sęk w tym by znaleźć kogoś kto nadaje na tych samych falach. Patrząc na publiczność która szalała do „Aury” na koncertach w tym roku jest nas masa. To niesamowite uczucie stojąc na deskach teatru Ateneum, wystąpić w klipie w garniturze Ryszarda Ochódzkiego granego w „Misiu” przez mojego idola Stanisława Tyma. Zaszczyt i satysfakcja połączona z dreszczami.”

Mrozu
fot. mat. prasowe / Katarzyna Bienaszewska

O klipie opowiada reżyser, Łukasz Zabłocki: „Tekst utworu odnosi się do euforycznego stanu ducha, który towarzyszy poznaniu nowej, niesamowitej osoby. Drżenie rąk, przyspieszony oddech, fantastyczne samopoczucie, naturalny high, świadomość, że jest się w najwspanialszym stanie ducha. Wystrzał endorfin przedstawiony w teledysku jest za pomocą mieniących się żywymi kolorami, abstrakcyjnych animacji 2D, dziejących się w przestrzeni kosmicznej. Fabularna część teledysku odbywa się na deskach teatru, w którym właśnie trwają przygotowania do próby generalnej spektaklu luźno opartego o scenariusz Małego Księcia. Odtwórca głównej roli Tim (Paweł Dobek), zauważa na scenie Panią Scenograf Trix (Marianna Zydek) i natychmiastowo jest zauroczony.”

Po udanym sezonie koncertowym obfitującym w letnie festiwale (Męskie Granie czy Olsztyn Green Festival) Mrozu zapowiedział jesienną trasę. „Aura Tour”.

AURA TOUR 2019

  • 10.10.19 — Lublin, Klub30
  • 12.10.19 — Wrocław, A2
  • 13.10.19 — Kraków, Forty Kleparz
  • 16.10.19 — Dąbrowa Górnicza
  • 17.10.19 — Łódź, Scenografia
  • 18.10.19 — Ostrów Wlkp., Stara Przepompownia
  • 31.10.19 — Gdańsk, B90
  • 20.11.19 — Warszawa, Palladium
  • 27.11.19 — Toruń, CKK Jordanki

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK