Zamknij

Muzyczne pytanie w "Milionerach" za 125 tysięcy złotych. Uczestniczka nie znała odpowiedzi

Joanna Chojnacka
17.11.2021 11:18
Milionerzy, Hubert Urbański
fot. Bartosz KRUPA/East News

Milionerzy. W teleturnieju prowadzonym przez Huberta Urbańskiego padło kolejne pytanie muzyczne. Odpowiedź była warta 125 tys. zł. Zgarnęlibyście wygraną?

" Milionerzy" to teleturniej, w którym, jak w większości emitowanych w telewizji, wszystko zależy od odrobiny szczęścia. Rozległość tematyczna pytań, które od lat zadaje uczestnikom Hubert Urbański, jest tak duża, że trudno znaleźć człowieka, który naprawdę znałby na wylot każdą z branych na tapet kategorii. 

Milionerzy. W programie padło muyzczne pytanie

W "Milionerach" możemy usłyszeć zarówno pytania historyczne, dotyczące geografii jak i życia codziennego. Bardzo często na ekranach telewizorów pojawiają się zagadnienia muzyczne. Zarówno te dotyczące muzyki popularnej jak i klasycznej.

Na pytanie z kategorii "muzyka" trafiła uczestniczka jednego z ostatnich odcinków teleturnieju TVN. Poprawna odpowiedź na zagadnienie była warta aż 125 tysięcy złotych.

Milionerzy: Skąd pochodził Jacques Offenbach? Pytanie za 125 tys. zł

Pytanie do uczestniczki brzmiało:

Kompozytor Johann Sebastian bach pochodził z Niemiec. A kompozytor Jacques Offenbach?

W opcjach wyboru pojawiły się jak zawsze 4 odpowiedzi, a wśród nich tylko jedna poprawna.

A. także z Niemiec
B. z Francji
C. z Anglii
D. z Włoch

Uczestniczka po namyśle stwierdziła, że zaryzykuje i zaznaczy odpowiedź, która wydaje się jej najbardziej prawdopodobna. Strzeliła w "D" i stwierdziła, że Offenbach pochodził z Włoch.

Niestety odpowiedź jest nieprawidłowa. Offenbach podobnie jak Bach pochodził z Niemiec, a poprawną odpowiedzią była opcja "A". Zatem uczestniczka pożegnała się z programem, mając na koncie kwotę gwarantowaną - 40 tysięcy złotych.

Jacques Offenbach urodził się jako Jakob Eberst w 1819 roku w Kolonii, był francuskim kompozytorem niemieckiego pochodzenia. Dziełem jego życia jest opera "Opowieści Hoffmanna" na podstawie opowiadań Ernesta Teodora Amadeusza Hoffmanna.