Zamknij

Myslovitz zakończyli współpracę z Michałem Kowalonkiem

Redakcja
20.04.2018 09:51
Michał Kowalonek
fot. Dominik Zachariasz/REPORTER/East News

Formacja Myslovitz zakończyła po sześciu latach współpracę z Michałem Kowalonkiem. Przypomnijmy, że wokalista zastąpił w grupie Artura Rojka, który w 2012 roku zdecydował się rozstać z zespołem z Mysłowic.

Michał Kowalonek nie jest już wokalistą Myslovitz

Zespół Myslovitz opublikował specjalne oświadczenie, w którym poinformował o odejściu wokalisty Michała Kowalonka.

Od dłuższego czasu nasze wyobrażenia o funkcjonowaniu zespołu oraz wspólnym tworzeniu muzyki przestały być zbliżone, a wręcz stały się rozbieżne. Dlatego podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy. Michał — dziękujemy za 6 pełnych przygód lat, za koncerty i wspaniałe przeżycia. Zostawiamy sobie dobre wspomnienia — napisali członkowie Myslovitz na Facebooku.

Całą sprawę skomentował także sam Kowalonek w krótkim poście w mediach społecznościowych.

Z dniem 19 kwietnia 2018 roku, po sześciu latach współpracy opuszczam zespół Myslovitz, z którym przez ten czas nagrałem jedną płytę. Teraz potrzebuje skupić się na swoich projektach artystycznych oraz na pracy z zespołem Snowman, z którym obecnie pracujemy nad kolejną płytą. „Na własnych nogach idziesz własną drogą”. Do zobaczenia na szlaku — czytamy w oświadczeniu wokalisty.

Przypomnijmy, że Michał Kowalonek dołączył do Myslovitz w 2012 roku. Artysta zastąpił w roli wokalisty Artura Rojka, który postanowił zakończyć współpracę z grupą i skupić się na karierze solowej.

Myslovitz nagrali wspólnie z Michałem Kowalonkiem jeden studyjny album zatytułowany „1.577”. Płyta ukazała się w maju 2013 roku i obecnie zamyka dyskografię formacji.

Członkowie zespołu poinformowali, że kontynuują trasę koncertową zaplanowaną na 2018 rok. W trakcie koncertów Kowalonka zastąpi Łukasz Lańczyk z grupy Lorein.

Myslovitz potwierdzili także, że planują nowy album.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK