Zamknij

Na aukcji sprzedano dwie najdroższe muzyczne koszulki. Za merch tego zespołu zapłacono majątek

21.10.2021 15:22
Koszulki
fot. shutterstock.com/Zdjęcie pogladowe

W San Francisco odbyła się aukcja poświęcona rockowej legendzie z lat 60. Podczas licytacji sprzedano dwie najdroższe koszulki muzyczne w historii.

W sierpniu tego roku zespół RushOrderTees postanowił zbadać popularność koszulek z wizerunkami i logotypami zespołów muzycznych. Analizowano zakupy między innymi pod względem gatunków. Wówczas okazało się, że w merch ulubionych kapel najczęściej ubierają się fani heavy metalu i punku.

Sprzedano dwie najdroższe muzyczne koszulki. Jakiego zespołu?

Badania obejmowały również ilości i kwoty, które fani przeznaczają na zakup ulubionych koszulek. Okazało się, że ankietowani mają w szafie średnio 11 T-shirtów, dzięki którym możemy bez problemu poznać ich gust muzyczny tylko na podstawie ubrania oraz są w stanie zapłacić za jedną koszulkę około 51 dolarów.

Jednak oddani słuchacze i kolekcjonerzy są zdolni do wydania naprawdę dużych pieniędzy, żeby zdobyć upragnioną koszulkę idola. "San Francisco Chronicle", gazeta lokalna poświęcona zatoce San Francisco doniosła o wynikach aukcji poświęconej jednemu z najpopularniejszych zespołów hippisowskich lat 60.

Koszulki Grateful Dead sprzedane za rekordowe kwoty

Podczas licytacji dedykowanej fanom formacji Grateful Dead sprzedano dwie najdroższe koszulki w historii. Pierwsza z nich to szary T-shirt z czerwonymi obszyciami z logiem zespołu z 1977 roku. Szczęśliwy kolekcjoner zapłacił za ciuch 15120 dolarów.

Jednak wynik ten przebił inny T-shirt zespołu. Najdroższą koszulką rockowego zespołu, jaka kiedykolwiek została sprzedana, jest żółty T-shirt z 1967 roku. Jest to jedna z pierwszych koszulek z oficjalnego merchu zespołu. Podobnych T-shirtów powstało jedynie 150. Nabywca wyjątkowego ubrania zapłacił za nie aż 17640 dolarów.