Zamknij

Nagrali zmysłowy klip w kościele. Wierni oburzeni, arcybiskup przeprasza

14.10.2021 10:05
Taniec
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

C. Tangan i Nathy Peluso nagrali teledysk do wspólnej piosenki "Ateo" w słynnej katedrze Toledo w Hiszpanii. Arcybiskup przeprosił za powstały klip.

Teledyski to od lat świetny sposób na promocję muzyki. Artyści prześcigają się w pomysłach na te krótkie formy wideo, które nierzadko przybierają bardzo ambitne formy, a budżet na ich produkcję niejednego wprawiłby w osłupienie. C. Tangan i Nathy Peluso postanowili w swoim klipie postawić na piękne wnętrze. Wybrali katedrę Toledo w Hiszpanii.

Nagrali zmysłowy klip w kościele. Wierni oburzeni

Hiszpański raper C. Tangana i argentyńska piosenkarka Nathy Peluso nakręcili teledysk do utworu "Ateo", czyli "Ateista" w trzynastowiecznej katedrze w Toledo. Na nagraniu widzimy artystów wijących się w zmysłowym tańcu. Tytuł utworu, skąpe stroje i układ taneczny duetu nie spodobały się wiernym, którzy twierdzą, że kręcenie tego rodzaju klipu we wnętrzu świątyni jest bluźnierstwem.

Oburzeni wierni po kilku godzinach od premiery teledysku zwrócili się do władz katedralnych o wyjaśnienia, w jaki sposób doszło do realizacji pikantnego nagrania. O klipie zrobiło się bardzo głośno, a jedynie w weekend po publikacji odtworzono go ponad 5 milionów razy. Dziś liczba zbliża się do 8 milionów.

C. Tangan i Nathy Peluso z klipem do "Ateo" oburzyli wiernych

Osoba zarządzająca katedrą, arcybiskup Toledo - Francisco Cerro przeprosił za powstałe wideo swoich wiernych oraz podopiecznych duchownych. Wydał komunikat, w którym podkreślił, że "głęboko ubolewa nad tym, co się stało". Zaznaczył, że nie wiedział nic o projekcie, treści utworu ani charakterze teledysku.

Pokornie i szczerze prosimy o przebaczenie wszystkich wiernych, osoby świeckie oraz księży, którzy poczuli się zranieni wykorzystaniem świętej przestrzeni.

Arcybiskup podkreślił również, że archidiecezja zajęła się analizowaniem procedur, które pozwoliły na tę sytuację, aby upewnić się, że więcej razy taka praktyka na terenie katedry się nie powtórzy.

Co ciekawe, tekst piosenki opowiada o ateiście, który poznał miłość swojego życia i dzięki ukochanej uwierzył w cuda.

RadioZET.pl/The Guardian