Zamknij

Najsłynniejszy teledysk Michaela Jacksona zostanie pokazany w 3D!

Redakcja
09.08.2017 10:32
Najsłynniejszy teledysk Michaela Jacksona zostanie pokazany w 3D!
fot. Youtube (michaeljacksonVEVO)

Publiczność 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowym w Wenecji będzie miała okazję zobaczyć coś wyjątkowego. Zostanie zaprezentowana tam wersja 3D legendarnego już klipu Michaela Jacksona do piosenki „Thriller”.

14-minutowe wideo do „Thriller” z grudnia 1983 roku zmieniło przemysł muzyczny nie do poznania. To właśnie Michael Jackson zapoczątkował prawdziwą erę teledysków, które niedługo później stały się oddzielną formą sztuki i świetnym narzędziem promocji. Klip utrzymany w konwencji horroru pozostaje po dziś dzień jednym z najważniejszych teledysków w historii.

W trakcie weneckiego festiwalu „Thriller” zostanie wyświetlony w wersji 3D, wykorzystującą najnowszą dostępną technologie. Obraz i dźwięk przeszły specjalną obróbkę, która pozwoli na oglądanie klipu w najwyższej możliwej jakości.

- Michael Jackson sprawił, że Thriller był bogatym przeżyciem teatralnym: śmieszną, przerażającą i szaloną zabawą. "Michael Jackson's Thriller 3D" jest współczesnym ulepszeniem oryginalnej wizji artysty i Johna Landisa. Myślę, że fani będą wniebowzięci – powiedzieli współwykonawcy projektu John Branca i John McClain.

Na festiwalu zostanie wyświetlony także film dokumentalny ukazujący kulisy tworzenia kultowego teledysku.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji rozpocznie się już 30 sierpnia i potrwa do 9 września.

RadioZET.pl/rollingstones.com/PK