Zamknij

Lady Gaga mogła nie zagrać w „Narodzinach gwiazdy”? Brano pod uwagę Jennifer Lopez czy Beyoncé

Redakcja
14.12.2018 15:36
Lady Gaga
fot. mat. prasowe / Peter Lindbergh

Lady Gaga zagrała główną rolę w cieszącym się ogromną popularnością filmie „Narodziny gwiazdy”. Okazuje się, że artystka mogła nie pojawić się w produkcji. W niedawnym wywiadzie Jennifer Lopez zdradziła, iż prowadziła rozmowy na temat opracowania scenariusza z Willem Smithem. Projektem interesowała się też m.in. Beyoncé.

Film „Narodziny gwiazdy” bije rekordy popularności. Zachwycają się nim zarówno widzowie, jak i krytycy. Niewykluczone więc, że już niedługo produkcja zgarnie najbardziej prestiżowe nagrody, w tym słynnego Oscara.

W rolach głównych pojawiają się tam Lady Gaga i Bradley Cooper, który zajął się także reżyserią dzieła. Okazuje się, że nowa wersja kultowego hollywoodzkiego filmu mogła wyglądać zupełnie inaczej.

W jednym z najnowszych wywiadów Jennifer Lopez potwierdziła, że wiele lat temu prowadziła wstępne rozmowy na temat scenariusza remake’u „Narodzin gwiazdy”. Na ekranie miał jej towarzyszyć Will Smith, aktor znany z „W pogoni za szczęściem”, „Siedem dusz” czy „Jestem legendą”. Co ciekawe, pod uwagę była brana także Alicia Keys.

Rozmawialiśmy o tym z Willem. Prace nigdy się jednak nie zaczęły. Tak bywa z projektami. Jestem bardzo dumna z Bradleya, który wyreżyserował swój pierwszy film. Przyjaźnimy się. Oglądanie tam Gagi to coś wspaniałego — powiedziała Jennifer Lopez.

Pojawiają się także informacje, że zagraniem głównej żeńskiej roli mocno interesowała się też m.in. Beyoncé. Nic jednak z tego nie wyszło. Mówi się, iż piosenkarka nie została obsadzona z powodu opóźnień w pracach, ciąży lub żądania zbyt wysokiej pensji. Później projektem zainteresował się ostatecznie Bradley Cooper, który wybrał Lady Gagę.

Film „Narodziny gwiazdy” opowiada historię gwiazdora muzyki country Jacksona Maine’a (Bradley Cooper), który odkrywa utalentowaną Ally (Lady Gaga). Rozpoczynają muzyczną współpracę, a między parą wybucha romans. W końcu kariera młodej artystki zaczyna przyćmiewać twórczość mentora i pojawiają się problemy.

Światowa premiera filmu odbyła się na tegorocznym festiwalu w Wenecji. Produkcja trafiła do polskich kin 30 listopada. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/glamour.com/PK