Zamknij

Natalia Nykiel i minialbum „Origo”. Artystka wydała niespodziewanie nowe piosenki

Piotr Krajewski
15.11.2019 11:17
Natalia Nykiel Origo minialbum artystka wydała niespodziewanie nowe piosenki
fot. mat. prasowe

Natalia Nykiel wydała niespodziewanie minialbum „Origo”. To pierwsza płyta polskiej piosenkarki, która ukazuje się na rynku międzynarodowym. Natalia Nykiel pojawi się na antenie Radia ZET w piątek po godz. 19:00 i zapowie premierę piosenki „Wanna Go Back”.

Natalia Nykiel — Origo. Artystka wydała niespodziewanie minialbum

Natalia Nykiel wydała bez zapowiedzi nową EP-kę zatytułowaną „Origo”. Minialbum to wyjątkowy krok w karierze młodej artystki i pierwsze wydawnictwo, które pojawia się także na rynku międzynarodowym. Znalazło się na nim pięć premierowych kompozycji.

„Origo” to zapis wewnętrznych przemian dziewczyny, która wyrusza w podróż do swoich korzeni — czytamy w opisie nowej EP-ki wokalistki.

Natalia Nykiel na minialbumie „Origo” śpiewa przede wszystkim w języku angielskim, ale w utworze „Quya” artystka zaskakuje słuchaczy i wykonuje go po hiszpańsku.

W tworzeniu nowej EP-ki polska piosenkarka współpracowała z wielkimi nazwiskami. Twórcami piosenek są: Stevie Aiello (kierownik muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor m.in. „Dangerous Night” i „Hait To The Victor”) czy brytyjskie objawienie muzyki soul — Daley, który współpracował wcześniej m.in. z Pharrellem Williamsem. Ma na swoim koncie gwiazdorskie duety z Jessie J, Gorillaz i Jill Scott. Josh Farro i Hayley Williams z Paramore udzielili zgody na wykorzystanie fragmentu ich utworu „Careful” w najnowszym singlu Natalii Nykiel „Volcano”. W jednym z utworów artystce towarzyszy również folkowy Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz.

Część nagrań odbyła się w Electric Feel Studios w Kalifornii, gdzie swoją najnowszą płytę zarejestrował m.in. Post Malone, czy ostatnie hity nagrywała Rosalia. Za mastering odpowiada laureat Grammy Lewis Hopkin ze studia Stardelta w Wielkiej Brytanii.

Zagłosuj

Lubisz muzykę Natalii Nykiel?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK