Zamknij

Natalia Szroeder w smutnym "1-2 X". Artystka nie chciała realizować standardowego klipu [WIDEO]

20.10.2021 14:02
Natalia Szroeder
fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

Natalia Szroeder opublikowała smutny i na wskroś romantyczny singiel "1-2 X". Artystka nie chciała zrealizować do niego standardowego teledysku.

Natalia Szroeder opublikowała kolejny singiel z nadchodzącej płyty. Wokalistka podkreślała, że "Pogłos" będzie dla niej niezwykle ważnym i osobistym wydawnictwem. Artystka deklarowała również, że album zmusza ją do podejmowania trudnych decyzji, ponieważ chce zrealizować go w pełnej zgodzie ze sobą.

Natalia Szroeder prezentuje singiel "1-2 X" [WIDEO]

Okazało się, że takim wyzwaniem będzie klip do najnowszego singla Natalii Szroeder "1-2 X". Artystka zaprezentowała niestandardowy teledysk do utworu. W sieci pojawiło się live wideo promujące utwór, zamiast popularnych w ostatnich latach fabularyzowanych klipów.

Artystka przyznała, że żaden scenariusz, który miał ilustrować utwór, jej nie pasował.

Powstał live, bo jakoś nie potrafiłam sobie wyobrazić wyreżyserowanego obrazka do tych dźwięków. Każdy opcjonalny scenariusz mnie wkurzał i irytował. I nie pasował po prostu.

Zamiast fabularnego klipu Natalia Szroeder zaprezentowała fanom minimalistyczne wideo pełne nostalgii i smutku. Jak mówi o piosence jej autorka:

1-2 X napisałam w nocy z pierwszego na drugiego października (kiedyś chyba wrzucę gdzieś do sieci wszystkie pierwsze szkice piosenek, tzw. dyktafonówki, żeby pokazać Wam jaką drogę przechodzą te utwory od powstania melodii, tekstu, do finalnej wersji- to serio fascynujący proces). Tak się cieszę, że rzutem na taśmę, udało nam się zdążyć z tym nagraniem jeszcze przed premierą albumu. Zależało mi bardzo na tym, byście dostali ten przedsmak jeszcze przed całą płytą, bo ten utwór dużo mówi. Dużo tłumaczy.

Artystka zapowiada, że od zawsze miała w sobie duże pokłady smutnego romantyzmu. Nie zabraknie go także na jej nowym wydawnictwie, a utwór "1-2 X" to idealna zapowiedź tego, co znajdziemy na "Pogłosie".

Natalia Szroeder wyda nowy album. Kiedy premiera krążka "Pogłos"?

Płyta "Pogłos" Natalli Szroeder ukaże się już 5 listopada. Materiał artystki będzie zawierał 11 piosenek. Wśród nich znajdą się single, którymi wokalistka promowała album - "Powinnam?", "Para" oraz nagrane w duecie z Ralphem Kaminskim "Przypływy".