Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nergal pokazał zdjęcie ze szpitala. Tak wyglądał w trakcie białaczki! [FOTO]

11.01.2018 13:52
xxx zet

Kilka lat temu lider zespołu Behemoth zmagał się z białaczką. Walka z ciężką chorobą zajęła mu kilka miesięcy. W jednym ze swoich najnowszych internetowych wpisów Adam „Nergal” Darski wrócił do tamtych czasów i pokazał zdjęcie ze szpitala. Artysta postanowił podziękować też wszystkim za ogromne wsparcie w trakcie choroby.

Nergal pokazał zdjęcie ze szpitala. Tak wyglądał w trakcie białaczki! [FOTO] fot. TOMASZ JODLOWSKI/REPORTER/East News

W 2010 roku Nergal zachorował na białaczkę. Jego stan był na tyle poważny, że potrzebny był przeszczep szpiku. Artysta musiał poddać się chemioterapii i czekać na dawcę. W końcu przeszedł operację, która zakończyła się sukcesem. Już w styczniu 2011 roku Darski opuścił szpital.

Lider formacji Behemoth postanowił wrócić do tamtych trudnych chwil i opublikował długi wpis na swoim Instagramie.

- Nie dajcie się zmylić tej pełnej uśmiechu twarzy. To był moment daleki od radości. Bałem się, ale moja miłość i chęć do życia były silniejsze od lęku. Myślę, że pokonałem chorobę za sprawą kilku rzeczy. Silne i dobre zdrowie, waleczna dusza oraz ukochane i wspierające mnie osoby – pisze Nergal.

Wokalista metalowy przyznał też, że lekarze dawali mu rok lub dwa lata na powrót do zdrowia. Dzięki sile i wsparciu bliskich artysta wyszedł ze szpitala już po ośmiu miesiącach.

RadioZET.pl/PK

Oceń