Zamknij

Nergal pokazał zdjęcie ze szpitala. Tak wyglądał w trakcie białaczki! [FOTO]

Redakcja
11.01.2018 13:52
Nergal pokazał zdjęcie ze szpitala. Tak wyglądał w trakcie białaczki! [FOTO]
fot. TOMASZ JODLOWSKI/REPORTER/East News

Kilka lat temu lider zespołu Behemoth zmagał się z białaczką. Walka z ciężką chorobą zajęła mu kilka miesięcy. W jednym ze swoich najnowszych internetowych wpisów Adam „Nergal” Darski wrócił do tamtych czasów i pokazał zdjęcie ze szpitala. Artysta postanowił podziękować też wszystkim za ogromne wsparcie w trakcie choroby.

W 2010 roku Nergal zachorował na białaczkę. Jego stan był na tyle poważny, że potrzebny był przeszczep szpiku. Artysta musiał poddać się chemioterapii i czekać na dawcę. W końcu przeszedł operację, która zakończyła się sukcesem. Już w styczniu 2011 roku Darski opuścił szpital.

Lider formacji Behemoth postanowił wrócić do tamtych trudnych chwil i opublikował długi wpis na swoim Instagramie.

Zobacz także

- Nie dajcie się zmylić tej pełnej uśmiechu twarzy. To był moment daleki od radości. Bałem się, ale moja miłość i chęć do życia były silniejsze od lęku. Myślę, że pokonałem chorobę za sprawą kilku rzeczy. Silne i dobre zdrowie, waleczna dusza oraz ukochane i wspierające mnie osoby – pisze Nergal.

Wokalista metalowy przyznał też, że lekarze dawali mu rok lub dwa lata na powrót do zdrowia. Dzięki sile i wsparciu bliskich artysta wyszedł ze szpitala już po ośmiu miesiącach.

RadioZET.pl/PK