Zamknij

Nergal z najbardziej kontrowersyjnym utworem w karierze: "O włos nie ujrzałby światła dziennego"

Joanna Chojnacka
11.01.2022 12:56
Adam Nergal Darski
fot. Karol Makurat/REPORTER

Nergal opublikował nowy klip Me And That Man. Muzyk wyznał, że o mały włos nie ujrzałby światła dziennego ze względu na duże kontrowersje.

Adam Darski lubi prowokować. Muzyk wiele razy podkreślał, że jego wpisy w mediach społecznościowych mają na celu nie tylko manifestację własnych poglądów. Nergal chce również skłonić odbiorców do refleksji i dyskusji. Ostatnio artysta wywołał burzę, nazywając część swoich fanów "covidiotami".

Adam Nergal Darski opublikował najbardziej kontrowersyjny utwór w karierze?

Nergal od dziesięcioleci jest liderem metalowej grupy Behemoth. Artysta jednak potrzebował miejsca, w którym będzie mógł tworzyć mniej ekstremalną, lecz równie wyrazistą muzykę. Tak powstał projekt Me And That Man, który 19 listopada 2021 roku wydał trzeci album studyjny "New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2".

Muzycy promują płytę kolejnym singlem. W sieci ukazał się klip do piosenki "Blues and Cocaine", jednak jak się okazuje, do jego publikacji mogłoby nigdy nie dojść.

Me And That Man z klipem "Blues and Cocaine”

Jak opowiada o kompozycji Adam Nergal Darski:

"Blues and Cocaine” to chyba NAJBARDZIEJ kontrowersyjny utwór, jaki kiedykolwiek opublikowałem. Uwielbiam tę piosenkę i wideo jej towarzyszące - myślę, że na pewno jest to jeden z najmocniejszych punktów całego albumu. O mały włos utwór nigdy nie ujrzałby światła dziennego. Szczegóły są, szczerze mówiąc, zbyt "polityczne” jak na mój gust… a ja jestem tylko błaznem w Trybunale Opinii Publicznej. Mam nadzieję, że podoba Wam się fascynujący, gościnny występ Pana Michale Graves’a za mikrofonem.

Me And That Man już wkrótce rozpocznie trasę promującą najnowszy album. Tournée z udziałem Johna Portera rozpocznie się 13 stycznia w Tczewie i obejmie 8 miast.

  • 13.01 Tczew – CkiS
  • 14.01 Goleniów - GDK
  • 15.01 Wrocław – Stary Klasztor
  • 16.01 Płock - POKiS
  • 20.01 Katowice – P23
  • 21.01 Kraków – Hype Park
  • 22.01 Warszawa - Progresja
  • 23.01 Białystok - Zmiana Klimatu