Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Netflix nakręci film o Eurowizji. W roli głównej wystąpi Will Ferrell

19.06.2018 13:58

Netflix stworzy film komediowy o Konkursie Piosenki Eurowizji. W roli głównej mamy zobaczyć popularnego amerykańskiego aktora Willa Ferrella, który będzie odpowiadał także za scenariusz i produkcję.

Conchita Wurst fot. AP/FOTOLINK/East News

Netflix stworzy film o Eurowizji

Konkurs Piosenki Eurowizji to jeden z największych telewizyjnych fenomenów. Od kilkudziesięciu lat muzyczne widowisko oglądają miliony widzów na całym świecie.

Netflix poinformował, że przygotowuje się właśnie do stworzenia komedii muzycznej opowiadającej o Eurowizji. W roli głównej mamy zobaczyć aktora komediowego Willa Ferrella, który zagra najprawdopodobniej uczestnika konkursu. Data premiery i szczegóły na temat fabuły pozostają na ten moment nieznane.

Will Ferrell fot. Vianney Le Caer/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Jak podają zagraniczne media, Ferrell będzie odpowiedzialny również za scenariusz filmu. Co ciekawe, aktor był obecny na widowni Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie.

Eurowizja 2018: zwycięstwo Izraela

Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 wygrała Netta Barzilai z Izraela. Jej piosenka „Toy” zdobyła 529 punktów w wielkim finale, pokonując m.in. Cypr, Austrię i Niemcy.

Zwycięstwo Netty Barzilai na Eurowizji 2018 nie przypadło wszystkim do gustu. Dyskwalifikacji Izraela żądają Palestyńczycy. Wygrana Netty zbiegła się w czasie z momentem przeniesienia ambasady Stanów Zjednoczonych do Jerozolimy. Wydarzenie wywołało napięcie na linii Izrael-Palestyna. Doszło do zamieszek, w których zginęło kilkadziesiąt osób.

Bojkotu Eurowizji 2019 domagają się m.in. także mieszkańcy Islandii, którzy zorganizowali specjalną petycję w internecie. Podpisało ją na ten moment ponad 25 tysięcy Islandczyków.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/nme.com/PK

Oceń