Zamknij

Będzie film dokumentalny o życiu Prince'a. Wyprodukuje go Netflix!

Redakcja
30.10.2018 13:57
Prince
fot. Youtube (The Codfather)

Netflix współpracuje z Avą DuVernay, która wyprodukuje i wyreżyseruje film dokumentalny o historii Prince’a. W dokumencie pojawią się wywiady z artystą oraz wiele archiwalnych materiałów, w tym nieznane dotąd zdjęcia.

Netflix: będzie film dokumentalny o życiu Prince’a

Już niedługo w serwisie Netflix zobaczymy film dokumentalny o życiu Prince’a — informuje „Variety”. Jak podaje portal, za reżyserię i produkcję będzie odpowiedzialna Ava DuVernay.

46-letnia reżyserka jest znana przede wszystkim z głośnej produkcji „Selma”, która była nominowana do Oscara w najważniejszej kategorii, czyli „najlepszy film”.

Podobno prace nad dokumentem o życiu legendarnego amerykańskiego muzyka trwają już od kilku miesięcy. W filmie zobaczymy wiele materiałów, które pochodzą z prywatnego archiwum Prince’a. Pojawią się także mało znane wywiady. Tytuł i data premiery filmu pozostają na ten moment nieznane.

Przypomnijmy, że Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w swoim domu w Minnesocie. Miał 57 lat. W marcu 2018 roku ujawniono wyniki badań toksykologicznych. W chwili zgonu legendarny muzyk miał w organizmie ekstremalnie wysokie stężenie fentanylu, czyli bardzo silnego środka przeciwbólowego.

Jego najsłynniejszym hitem było „Purple Rain”. Utwór jest bez wątpienia jednym z najchętniej coverowanych kawałków muzyki popularnej. Piosenka, która powstała w 1984 roku, znalazła się m.in. w zestawieniu „500 najlepszych utworów w historii” prestiżowego magazynu „Rolling Stone”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/variety.com/PK