Netta Barzilai — „Bassa Sababa”. Nowy singiel zwyciężczyni Eurowizji 2018 [WIDEO]

01.02.2019 14:09

Netta Barzilai to zwyciężczyni Eurowizji 2018. W maju zeszłego roku artystka w wielkim stylu wygrała konkurs w barwach Izraela. Teraz powraca z pierwszym po Konkursie Piosenki Eurowizji singlem zatytułowanym „Bassa Sababa”.

Netta Barzilai — Bassa Sababa. Nowy singiel zwyciężczyni Eurowizji 2018 fot. Youtube (Netta)

Netta Barzilai — „Bassa Sababa”. Nowy singiel zwyciężczyni Eurowizji 2018

Netta Barzilai wydała nowy singiel „Bassa Sababa”. To pierwsza piosenka artystki po jej zwycięstwie w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018, który odbył się w maju zeszłego roku. Izraelka wygrała imprezę z utworem „Toy”.

ZOBACZ TEŻ: Eurowizja 2019 - gdzie i kiedy? Data, miejsce kolejnej Eurowizji

Jak mówi sama Netta Barzilai, nowy singiel opowiada o jej życiu i wielkich zmianach, które nastąpiły po wygranej na Eurowizji 2018. Artystka śpiewa zarówno o wzlotach, jak i upadkach, jakie spotkały ją w ostatnich miesiącach.

Gromee i Netta: muzyczna współpraca

W ostatnich dniach internet obiegły informacje na temat muzycznej współpracy Gromeego i Netty. Para poznała się podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Przypomnijmy, że polski DJ reprezentował nasz kraj razem z Lukasem Meijerem.

Wszystko na to wskazuje, że Gromee będzie autorem oficjalnego remiksu „Bassa Sababa”, czyli nowego singla Izraelki. Nie wiadomo na ten moment, kiedy odbędzie się jego premiera.

Eurowizja 2018 Izrael: Netta i utwór „Toy”

Niemal od początku sezonu eurowizyjnego Izrael był głównym faworytem bukmacherów do zwycięstwa w Eurowizji 2018. Energetyczny utwór Netty natychmiast po premierze stał się internetowym hitem, a oryginalnym brzmieniem „Toy” zachwyciły się miliony osób. W trakcie utworu Netta imituje gdakanie kury, co dla wielu słuchaczy było szokiem. 

Choć piosenka „Toy” jest utrzymana w pozytywnym klimacie, porusza problem molestowania seksualnego oraz nawiązuje do słynnej akcji #MeToo, która podbiła internet i mocno zwróciła uwagę na przemoc seksualną wobec kobiet.

Netta Barzilai to 26-letnia Izraelka słynąca ze swojego nietypowego muzycznego stylu. Artystka wygrała piątą edycję programu „HaKokhav HaBa”, którego zwycięzca otrzymuje możliwość reprezentowania Izraela w Konkursie Piosenki Eurowizji. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl /PK

Oceń