Zamknij

Gwiazdor Backstreet Boys oskarżony o gwałt. Szokujące wyznanie ofiary

Redakcja
22.11.2017 15:41
Gwiazdor Backstreet Boys oskarżony o gwałt. Szokujące wyznanie ofiary
fot. AP/FOTOLINK

Skandal z członkiem słynnego boysbandu w roli głównej. Nick Carter został oskarżony o gwałt przez Melissę Schuman, popularną niegdyś amerykańską piosenkarkę. Do zdarzenia miało dojść w 2004 roku. Artystka postanowiła opisać wszystko na swoim prywatnym blogu.

Para artystów poznała się w 2004 roku na planie filmu „Klątwa Halloween”, kiedy Melissa miała jedynie 18 lat.

W trakcie dnia wolnego członek Backstreet Boys miał zaprosić dziewczynę oraz jej przyjaciółkę do swojego apartamentu w Santa Monica. Niedługo później Carter i Schumann przenieśli się do jego biura, gdzie gwiazdor podzielił się z nią nową muzyką. Para miała zacząć się całować, aż w końcu trafiła do łazienki.

Jak zapewnia oskarżycielka, Nick wiedział dobrze, że dziewczyna jest dziewicą, nie interesuje ją seks i wyznaje konserwatywne wartości. Pomimo to, artysta miał nie reagować. Zaczął rozpinać spodnie.

- Nie słuchał mnie. Nie obchodziło go to. Powiedział mi: „nie martw się, nie powiem nikomu” – zdradza we wpisie na blogu Melissa.

Później miało dojść do niechcianego stosunku, po którym sprawca zostawił ją samą na łóżku. Przez kolejne tygodnie wydzwaniał do niej, ale dziewczyna zdecydowała się nie reagować.

Schuman przyznała też, że tuż po incydencie planowała nagłośnić całą sprawę. Ostrzegł ją jednak ówczesny menadżer. Obiecał jej znalezienie dobrego adwokata, ale poinformował jednocześnie, że Cartera, który był wówczas wielką gwiazdą, stać na najlepszych prawników w kraju. Wtedy artystka przestraszyła się o własną karierę i zdecydowała się milczeć.

Do wyznania prawdy zmobilizowała ją słynna akcja #MeToo w mediach społecznościowych. Kampania sprawiła, że wiele kobiet przyznało się publicznie do bycia ofiarami gwałtu oraz molestowania seksualnego.

Carter odpowiedział na zarzuty i wydał krótkie oświadczenie.

- Jestem zszokowany i zasmucony oskarżeniami pani Schuman. Melissa nigdy nie dała mi do zrozumienia, kiedy byliśmy razem lub w późniejszych momentach, że to co robiliśmy nie odbyło się za obopólną zgodą. Pierwszy raz słyszę o tych oskarżeniach, niemal dwie dekady później – skomentował tygodnikowi „People”.

RadioZET.pl/melissaexplainsitall.wordpress.com/PK