Zamknij

Nick Jonas choruje na cukrzycę. Mimo nieuleczalnej choroby robi wielką karierę

05.06.2020 13:51
Nick Jonas ma cukrzyce typu 1 wokalista zmaga się z nieuleczalną chorobą
fot. Instagram

Nick Jonas to jeden z najpopularniejszych amerykańskich wokalistów. Artysta tworzy wraz z braćmi zespół Jonas Brothers. Mało osób jednak wie, że Nick Jonas od wielu lat choruje. 27-latek zmaga się z cukrzycą.

Nick Jonas podbija listy przebojów z zespołem Jonas Brothers, w którym występuje wraz z braćmi Kevinem i Joe. Grupa wznowiła działalność w 2019 roku i ponownie cieszy się ogromną popularnością.

Okazuje się, że w trakcie swojej muzycznej kariery Nick Jonas musi zmagać się z chorobą, którą wykryto u niego, kiedy miał zaledwie 13 lat. Będzie się z nią borykał do końca życia.

Billie Eilish jest chora. Zmaga się z nieuleczalną chorobą

Nick Jonas jest chory. Znany wokalista ma cukrzycę typu 1

Nick Jonas choruje na cukrzycę typu 1. Jest to choroba przewlekła, z którą znany artysta musi zmagać się każdego dnia. Amerykański wokalista dowiedział się, że jest cukrzykiem w wieku nastoletnim.

 Ten po lewej to ja kilka tygodni po diagnozie. Zanim udałem się do lekarza, przez wysoki poziom cukru we krwi straciłem bardzo na wadze i ważyłem zaledwie 45 kilogramów — wyznał we wpisie z 2018 roku.

Po wielu trudnych latach Nick Jonas, który jest również trenerem w programie "The Voice", nauczył się żyć z cukrzycą. Dziś artysta potrafi kontrolować swoją chorobę, także podczas wymagającej kariery muzycznej. 27-latek stale kontroluje poziom cukru, bierze lekarstwa, używa pompy insulinowej, zdrowo się odżywia i dba o formę fizyczną.

Obecnie czuję się najlepiej, od czasu, kiedy zostałem zdiagnozowany. Potrzeba czasu i cierpliwości, aby zrozumieć, że w związku z tą chorobą pojawią się dni, które są naprawdę wymagające — powiedział Jonas w rozmowie z Insider.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/insider.com/PK