Zamknij

Nicki Minaj i jej mąż zostali pozwani. Ofiara zgłosiła nękanie oraz zastraszanie, w tle próba gwałtu

16.08.2021 11:46
Nicki Minaj
fot. IMP FEATURES/East News

Nicki Minaj i Kenneth Petty zostali pozwani. Parze zarzucono nękanie oraz zastraszanie. Ofiara twierdzi, że raperka i jej mąż wymuszają na niej zmianę zeznań w sprawie próby gwałtu.

Nicki Minaj i jej mąż Kenneth Petty zostali oskarżeni przez kobietę, która twierdzi, iż para namawia ją do zmiany zeznań w sprawie próby gwałtu w 1994 roku. 43-latka złożyła pozew.

Nicki Minaj i jej mąż pozwani. Ofiara przerwała milczenie

Obecnie 43-letnia kobieta twierdzi, że jako 16-latka została zaatakowana przez Petty'ego. Mężczyzna został aresztowany za usiłowanie gwałtu. Za popełniony czyn usłyszał wyrok - 4,5 roku więzienia.

Ofiara złożyła pozew, w którym twierdzi, że po latach Minaj i jej mąż dopuszczają się wobec niej i jej rodziny regularnego nękania i zastraszania, chcąc zmusić do odwołania zeznań sprzed lat.

Nicki Minaj i Kenneth Petty pozwani za nękanie i zastraszanie

38-letniej Minaj zarzucono kontakt z rodziną ofiary oraz kłamstwa umieszczane w mediach społecznościowych na temat incydentu.

Jak czytamy na theguardian.com, Minaj miała złożyć 43-latce propozycję nie do odrzucenia. Ofiara twierdzi, że raperka proponowała jej 500 tysięcy dolarów za zmianę zeznań, artystka podobno chciała również nagrać wideo z okazji urodzin dla jej córki "jako bonus".

W pozwie czytamy, że kobieta nie pracuje od maja 2020 z powodu "ciężkiej depresji, paranoi, ciągłego strachu, nękania i gróźb" - efektów działań Minaj, Petty'ego oraz ich współpracowników. Kobieta twierdzi, że żyje w izolacji na Florydzie ze strachu przed odwetem gwiazd na sobie i jej rodzinie.

Ofiara domaga się odszkodowania, jego kwota nie została sprecyzowana. Prawnicy Minaj nie odnieśli się jeszcze do zaistniałej sytuacji.

RadioZET.pl/The Guardian