Zamknij

Nie żyje Conway Savage. Był członkiem zespołu Nick Cave & The Bad Seeds

Redakcja
03.09.2018 12:55
Conway Savage
fot. Youtube (Bruce Kane)

Nie żyje Conway Savage. Australijski muzyk miał 58 lat. Przez wiele lat był członkiem zespołu Nick Cave & The Bad Seeds, gdzie grał m.in. na klawiszach. W 2017 roku zdiagnozowano u niego raka mózgu.

Conway Savage nie żyje. Był członkiem Nick Cave & The Bad Seeds

Nie żyje Conway Savage, australijski artysta i wieloletni członek zespołu Nick Cave & The Bad Seeds. Muzyk zmarł w niedzielę, 2 września, w wieku 58 lat. W 2017 roku wykryto u niego raka mózgu.

Nasz ukochany Conway odszedł w niedzielę wieczorem. Członek Bad Seed przez niemal 30 lat. Był anarchiczną nitką, która przewijała się przez występy na żywo zespołu. Był uwielbiany przez wszystkich, zarówno członków grupy, jak i fanów. Wybuchowy, zabawny, przerażający, sentymentalny, życzliwy, delikatny, zgryźliwy, uczciwy i prawdziwy — to wszystko go cechowało — czytamy w oficjalnym oświadczeniu Nick Cave & The Bad Seeds.

Conway Savage dołączył do słynnego zespołu Nicka Cave’a w 1990 roku. W trakcie swojej kariery wydał także kilka solowych płyt i współpracował z wieloma artystami. Grał na fortepianie, keyboardzie oraz organach.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/nme.com/PK