Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nie żyje „francuski Elvis Presley”. Legendarny artysta miał 74 lata

06.12.2017 14:01

Zmarł Johnny Hallyday, nazywany przez wielu „francuskim Elvisem Presleyem”. Popularny piosenkarz, kompozytor i aktor przegrał walkę z rakiem. Był jednym z najlepiej "sprzedających się" artystów w historii muzyki.

Nie żyje „francuski Elvis Presley”. Legendarny artysta miał 74 lata fot. Collection Christophel/East News

O odejściu francuskiej gwiazdy poinformowała jego żona. Artysta spędził ostatnie dni swojego życia w domu w miejscowości Marnes-la-Coquette nieopodal Paryża.

Johnny Hallyday, a tak naprawdę Jean-Philippe Léo Smet, był jednym z pierwszych francuskich artystów grających rock and rolla. W swojej karierze wydał wiele platynowych albumów, które rozeszły się w ponad stu milionowym nakładzie na całym świecie.

Francuz spełniał się także w aktorstwie. Zagrał w wielu znanych filmach, m.in. w „Różowa Pantera 2”, „Widmo”, „Skok życia” czy „Purpurowe rzeki II: Aniołowie Apokalipsy”.

Od kilku lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. W 2009 roku zdiagnozowano u niego raka jelita grubego. Lekarzom udało się jednak usunąć guza. Artysta dowiedział się kilka miesięcy temu, że cierpi na nowotwór płuc. Mimo rozpoczęcia leczenia, zmarł 6 grudnia.

RadioZET.pl/reuters.com/PK

Oceń