Zamknij

Pete Shelley nie żyje. Słynny wokalista Buzzcocks miał 63 lata

Redakcja
07.12.2018 09:59
Pete Shelley
fot. Steve Richards / Rex Features/EAST NEWS

Pete Shelley nie żyje. Słynny brytyjski muzyk i wokalista zmarł w wieku 63 lat w swoim domu w Estonii. Przyczyną śmierci był atak serca. Pete Shelley był współzałożycielem grupy Buzzcocks, uznawanej za jeden z najważniejszych zespołów punkrockowych pierwszej generacji.

Nie żyje Pete Shelley z Buzzcocks

Nie żyje Pete Shelley, wokalista i współzałożyciel popularnego punkrockowego zespołu Buzzcocks. Artysta zmarł w czwartek na atak serca w swoim domu na terenie Estonii. Miał 63 lata.

ZOBACZ TEŻ: Najwięcej osób na zawał serca umiera jesienią i zimą

Występy z Buzzcocks dały Pete’owi Shelley’owi status niemałej ikony w środowisku punkrockowym, która inspirowała kolejne pokolenia młodych muzyków. Założony w 1976 roku brytyjski zespół jest uznawany za jedną z najważniejszych pierwszych kapel punkowych i inicjatorów późniejszej sceny indie. Do ich największych przebojów należą utwory „Ever Fallen in Love (With Someone You Shouldn't've)” i „What Do I Get?”.

W 1981 roku Pete Shelley skupił się na karierze solowej. Wydał kilka albumów oraz singli. Powrócił do Buzzcocks pod koniec lat 80. i nagrywał z zespołem do końca swojego życia. Ich ostatnia płyta ukazała się w 2014 roku. Grupa koncertowała w tym roku, a na 2019 rok miała zaplanowane kolejne występy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.com/PK