Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pete Shelley nie żyje. Słynny wokalista Buzzcocks miał 63 lata

07.12.2018 09:59

Pete Shelley nie żyje. Słynny brytyjski muzyk i wokalista zmarł w wieku 63 lat w swoim domu w Estonii. Przyczyną śmierci był atak serca. Pete Shelley był współzałożycielem grupy Buzzcocks, uznawanej za jeden z najważniejszych zespołów punkrockowych pierwszej generacji.

Pete Shelley fot. Steve Richards / Rex Features/EAST NEWS

Nie żyje Pete Shelley z Buzzcocks

Nie żyje Pete Shelley, wokalista i współzałożyciel popularnego punkrockowego zespołu Buzzcocks. Artysta zmarł w czwartek na atak serca w swoim domu na terenie Estonii. Miał 63 lata.

ZOBACZ TEŻ: Najwięcej osób na zawał serca umiera jesienią i zimą

Występy z Buzzcocks dały Pete’owi Shelley’owi status niemałej ikony w środowisku punkrockowym, która inspirowała kolejne pokolenia młodych muzyków. Założony w 1976 roku brytyjski zespół jest uznawany za jedną z najważniejszych pierwszych kapel punkowych i inicjatorów późniejszej sceny indie. Do ich największych przebojów należą utwory „Ever Fallen in Love (With Someone You Shouldn't've)” i „What Do I Get?”.

W 1981 roku Pete Shelley skupił się na karierze solowej. Wydał kilka albumów oraz singli. Powrócił do Buzzcocks pod koniec lat 80. i nagrywał z zespołem do końca swojego życia. Ich ostatnia płyta ukazała się w 2014 roku. Grupa koncertowała w tym roku, a na 2019 rok miała zaplanowane kolejne występy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.com/PK

Oceń