Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nie żyje polski muzyk Artur Szuba. Miał 51 lat

29.05.2018 16:48

Nie żyje Artur Szuba. Polski muzyk i lider rockowych zespołów „Szepty i Krzyki" i „INNI" zmarł po walce z ciężką chorobą nowotworową 27 maja. Pogrzeb odbędzie się 1 czerwca o godz. 15:00 na Cmentarzu Komunalnym w Choszcznie.

Andrzej Szuba fot. Facebook

Zgodnie z wolą zmarłego, jego ciało zostało skremowane na cmentarzu na Wólce. 51-latek jeszcze dzień przed swoją śmiercią, składał mamie życzenia z okazji Dnia Matki.

Artur Szuba nie żyje

Bliscy artysty do końca byli z nim, prowadząc w internecie zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. – Artura nie zapomnę nigdy, bo był bardzo wyjątkowym człowiekiem, niezmiernie miłym i uczynnym. Zawsze uśmiechnięty. Pamiętam Jego zaangażowanie przy naszym festiwalu, pamiętam całe Jego wsparcie przy produkcji płyty. Pamiętam wizyty w biurze i to jak konfekcjonowaliśmy płyty, te rozmowy o wszystkim. Ostatnią naszą wycieczkę w nocy na pkp, by wysłać kartony płyty. Zawsze mogłem na niego liczyć, to był właśnie taki człowiek. Dziękuję Ci za to wszystko, żal pozostanie, ale i nauka - bo Twoja otwartość na drugiego to drogowskaz - byłeś i zawsze już będziesz dla mnie WIELKI – napisał na Facebooku jeden z jego przyjaciół.

INNI i Szepty i Krzyki

Artur Szuba znany był z grania w zespołach INNI, oraz Szepty i Krzyki. Jego twórczość porównywana była do legendarnej Republki.

RadioZET.pl/strz

Oceń