Zamknij

Nie żyje uczestnik Eurowizji. Valters Fridenbergs z Łotwy miał 30 lat

Redakcja
17.10.2018 16:20
Eurovision Song Contest
fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

Valters Fridenbergs nie żyje. 30-letni artysta reprezentował Łotwę w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2005 roku, gdzie zajął razem z Karlisem Bumeistersem wysokie 5. miejsce. Przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje uczestnik Eurowizji

Valters Fridenbergs zmarł w środę w wieku 30 lat. Jego śmierć potwierdziły łotewskie media i oficjalna strona Eurowizji. Jak podaje „Onet”, artysta zmagał się z chorobą nowotworową, o której dowiedział się w 2016 roku. Mimo stosowania chemioterapii, nie zdołał pokonać raka.

30-latek był reprezentantem Łotwy w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2005 roku. Wystąpił tam w duecie z Karlisem Bumeistersem z piosenką „The War Is Not Over”. Para zajęła wysokie 5. miejsce.

To kolejny reprezentant Łotwy na Eurowizji, który odszedł w ciągu ostatnich lat. „Dziennik Eurowizyjny” informuje, że w 2011 roku zmarł Martins Freimanis, jeden z członków grupy F.L.Y. występującej w Konkursie Piosenki Eurowizji 2003.

Eurowizja 2019: kiedy i gdzie?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv. Polska potwierdziła swój udział w przyszłorocznej Eurowizji.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl,dziennik-eurowizyjny.pl/PK