Nieoficjalna przyczyna śmierci Dolores O'Riordan

22.01.2018 10:34

Miliony fanów Dolores O’Riordan nadal nie może otrząsnąć się po jej nagłej śmierci. Zagraniczne media informują o nieoficjalnych ustaleniach w sprawie zgonu 46-latki.

Nieoficjalna przyczyna śmierci Dolores O'Riordan fot. James Shaw/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Jak podaje „Santa Monica Observer”, liderka The Cranberries mogła umrzeć na skutek zażycia śmiertelnej dawki fentanylu. Służby miały znaleźć środek przeciwbólowy tuż obok hotelowego łóżka gwiazdy. Portal powołuje się na informatora z londyńskiej policji, która — jego zdaniem — nie wyklucza samobójstwa i umyślnego przedawkowania.

Czym jest fentanyl?

To jeden z najniebezpieczniejszych środków przeciwbólowych oraz anestezjologicznych dostępnych na rynku. Silnie uzależnia, działa niemal zaraz po podaniu, jest o wiele mocniejszy od morfiny i można go bardzo łatwo przedawkować.

Oficjalna przyczyna zgonu

Jak poinformował ostatnio brytyjski „The Guardian”, badania pośmiertne Dolores O’Riordan zostały już wykonane. Koroner wciąż jednak czeka na wyniki wielu testów. Dochodzenie w sprawie dokładnych przyczyn zgonu 46-latki zostało przełożone. Datę wznowienia zaplanowano na 3 kwietnia.

15 stycznia gwiazda The Cranberries została znaleziona martwa w łazience przez pokojówki hotelu London Hilton on Park Lane, gdzie piosenkarka mieszkała na czas wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii. Policja wykluczyła udział osób trzecich i nie uznała śmierci za podejrzaną.

Ostatni występ O’Riordan

Swój ostatni publiczny występ w życiu liderka The Cranberries dała 14 grudnia podczas świątecznej imprezy Billboard Music Group's 2017 w Nowym Jorku. Zaśpiewała wielkie przeboje „Linger” i „Zombie”. Tutaj możesz zobaczyć nagranie.

RadioZET.pl/alternativenation.net/smobserved.com/PK

Oceń