Zamknij

Nikki McKibbin nie żyje. Finalistka „Idola” zmarła w wieku 42 lat

02.11.2020 11:33
nikki mckibbin
fot. Mary Evans/Allstar/Graham Whitby Boot/East News

Nikki McKibbin nie żyje. Uczestniczka pierwszej amerykańskiej edycji „Idola” zmarła w niedzielę w wieku zaledwie 42 lat. Ujawniono przyczynę śmierci piosenkarki.

Nikki McKibbin nie żyje. Amerykańska piosenkarka i finalistka programu Idola zmarła 1 listopada w szpitalu w Arlington.

Nikki McKibbin nie żyje. Finalistka „Idola” zmarła w wieku 42 lat

Nikki McKibbin zmarła w niedzielę z powodu tętniaka mózgu. W ostatnich dniach życia 42-latka była podłączona do aparatury podtrzymującej życie.

Zgon uczestniczki „Idola” potwierdził jej mąż. Craig Sadler poinformował także, że wokalista zdecydowała się oddać swoje organy po śmierci.

W oficjalnych mediach społecznościowych amerykańskiego „Idola” opublikowano wpis, w którym pożegnano finalistkę programu: „Nikki McKibbin miała ogromny talent. Jesteśmy ogromnie zasmuceni informacją o jej odejściu. Była częścią naszej rodziny i naprawdę będziemy za nią tęsknić”.

Kim była Nikki McKibbin?

Nikki McKibbin zdobyła największą popularność jako uczestniczka pierwszej amerykańskiej edycji „Idola”, którą była emitowana w 2002 roku. Wokalistka dotarła do samego finału, przegrywając z Justinem Guarini i zwyciężczynią Kelly Clarkson.

Justin Guarini zareagował na śmierć McKibbin i opublikował poruszającą wiadomość: „Dziękuję Ci za śmiech, żartobliwe dokuczanie, siłę, wrażliwość, miłość i przyjaźń, które pokazałaś mi w trakcie naszego wspólnego momentu w świetle reflektorów”.

Po udziale w „Idolu” Nikki McKibbin wydała debiutancką płytę „Unleashed”. W 2008 roku wzięła udział w programie „Celebrity Rehab with Dr. Drew”, gdzie pokazano jej historię walki z uzależnieniem od alkoholu i kokainy.

W 2014 roku pojawiła się ponownie w amerykańskim „Idolu”, gdzie towarzyszyła synowi na castingu. Tristen Langley awansował do kolejnego etapu, ale niedługo później został wyeliminowany z programu.

RadioZET.pl/variety.com/PK