Zamknij

Nipsey Hussle nie żyje. Znany amerykański raper został zastrzelony w Los Angeles

Piotr Krajewski
01.04.2019 09:59
Nipsey Hussle nie żyje amerykański raper został zastrzelony w Los Angeles
fot. Youtube (Nipsey Hussle)

Nie żyje Nipsey Hussle. Popularny amerykański raper został zastrzelony przed swoim sklepem w Los Angeles. Zasłynął przede wszystkim z albumu „Victory Lap”, za który otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Grammy. Miał 33 lata.

Nie żyje Nipsey Hussle. Znany amerykański raper został zastrzelony

Nipsey Hussle nie żyje. 31 marca znany amerykański raper został zastrzelony przez niezidentyfikowanego dotąd sprawcę na parkingu przed swoim sklepem odzieżowym w południowej części Los Angeles. Zmarł w szpitalu w wieku 33 lat. W strzelaninie ucierpiały łącznie trzy osoby.

Jak podają amerykańskie media, przyczyną strzelaniny były najprawdopodobniej gangsterskie porachunki. Raper należał do jednego z ulicznych gangów w Los Angeles. Policja poinformowała, że w sprawie strzelaniny poszukuje mężczyzny w wieku około 20-30 lat.

Nipsey Hussle był uznawany za jedną ze wschodzących gwiazd amerykańskiego rapu. W 2018 roku ukazał się jego pierwszy i jedyny album studyjny zatytułowany „Victory Lap”. Płyta zdobyła uznanie wśród słuchaczy oraz krytyków. Dotarła do 4. miejsca amerykańskiej listy bestsellerów Billboard 200 i była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy w kategorii „najlepszy album rap”. Hussle współpracował m.in. ze Snoop Doggiem, 50 Centem czy Childish Gambino.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl,cnn.com/PK