Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tysiące ludzi przyszły pożegnać zabitego rapera Nipsey Hussle. Na miejscu wybuchła panika [WIDEO]

02.04.2019 10:01

Raper Nipsey Hussle został zastrzelony przed swoim sklepem w Los Angeles. W poniedziałek na miejscu zbrodni pojawiło się tysiące osób, które przyszły pożegnać zamordowanego muzyka. W pewnym momencie ludzie usłyszeli głośny hałas, co doprowadziło do wybuchu paniki wśród ogromnego tłumu. Wiele osób zostało rannych.

Nipsey Hussle nie żyje wybuch paniki w trakcie pożegnania zmarłego rapera WIDEO fot. Youtube

Wybuch paniki w Los Angeles. Tysiące ludzi przyszły pożegnać rapera Nipsey Hussle 

Nipsey Hussle nie żyje. W niedzielę 33-letni amerykański raper zginął w trakcie strzelaniny, do której doszło na parkingu przed jego sklepem odzieżowym w południowym Los Angeles. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Przyczyną śmierci były najprawdopodobniej rany postrzałowe głowy i tułowia.

W poniedziałkowy wieczór tysiące osób zdecydowały się przybyć na miejsce tragedii i oddać hołd zmarłemu raperowi. W pewnym momencie przed budynkiem wybuchła ogromna panika, a tłum zaczął krzyczeć i uciekać. Jak podają amerykańskie media, ludzie usłyszeli głośny hałas, który mylnie odebrano jako strzelaninę. W wyniku wybuchu paniki około 20 osób zostało rannych. Część z nich przetransportowano do pobliskich szpitali.

Nipsey Hussle nie żyje. Policja zidentyfikowała podejrzanego o zabójstwo

Policja w Los Angeles zidentyfikowała mężczyznę, który jest podejrzany o zamordowanie Nipsey Hussle. To 29-letni Eric Holder.

Jak poinformowali funkcjonariusze, w niedzielę mężczyzna pojawił się przed sklepem i podszedł do rapera. Oddał kilka strzałów i uciekł do samochodu, którym miała kierować niezidentyfikowana na ten moment kobieta.

Eric Holder jest obecnie poszukiwany. Kalifornijska policja prosi wszystkich o pomoc w odnalezieniu podejrzanego 29-latka.

Nipsey Hussle był uznawany za jedną ze wschodzących gwiazd amerykańskiego rapu. W 2018 roku ukazał się jego pierwszy i jedyny album studyjny zatytułowany „Victory Lap”. Płyta zdobyła uznanie wśród słuchaczy oraz krytyków. Dotarła do 4. miejsca amerykańskiej listy bestsellerów Billboard 200 i była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy w kategorii „najlepszy album rap”. Hussle współpracował m.in. ze Snoop Doggiem, 50 Centem czy Childish Gambino. 

Zagłosuj

Czy słuchałeś muzyki Nipsey Hussle?

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/cnn.com,tmz.com/PK

Oceń