Zamknij

Norbi w nowym "teleturnieju". Kampania społeczna mówi o uzależnieniach i przemocy domowej [WIDEO]

01.12.2021 15:47
Norbi
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Norbi pojawił się w wyjątkowym "teleturnieju" "Życie - dobrze to rozegraj". Wraz z Łukaszem Nowickim mówią o trudnych tematach takich jak uzależnienia czy przemoc domowa.

Norbi swego czasu uchodził za artystę jednego przeboju, którego najlepsze lata już minęły. Od tamtych czasów jednak wiele się zmieniło. Aktualnie muzyk jest jednym z czołowych prowadzących TVP i angażuje się w coraz ciekawsze akcje.

Norbi i Łukasz Nowicki w kampanii "Życie - dobrze to rozegraj"

Razem z prowadzącym "Postaw na Milion", Łukaszem Nowickim Norbi wziął udział w kampanii społecznej "Życie - dobrze to rozegraj" współfinansowanej przez samorząd województwa wielkopolskiego. Celem akcji jest zwiększenie świadomości wśród dzieci, młodzieży oraz rodziców zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Polacy piją coraz więcej alkoholu i coraz częściej sięgają po różnego rodzaju używki. Niepokoi też to, w jakim wieku dochodzi do inicjacji alkoholowej. Dziś wynosi on 12 lat.

"Życie - dobrze to rozegraj". Norbi mówi o przemocy i uzależnieniach

W kampanię, która ma uświadomić młodych ludzi, jakie konsekwencje niesie ze sobą nadużywanie alkoholu, zaangażowali się znani prowadzący Łukasz Nowicki i Norbi. Rozgrywa się ona w konwencji telewizyjnego show, w którym każdy może wygrać wszystko, ale musi podjąć właściwe decyzje. Stąd główny przekaz projektu: „Życie - dobrze to rozegraj”.

Łukasz Nowicki przyznał, że nigdy nie prowadził takiego teleturnieju, jak ten, który powstał na potrzeby kampanii.

A może inaczej, może prowadzę go całe życie, może każdy z nas jest prowadzącym teleturniej o własnym życiu? – zastanawia się aktor.

Z kolei Norbi podzielił się osobistymi przemyśleniami na temat swoich życiowych doświadczeń:

Moje najważniejsze decyzje w grze o życie były takie, że przerwałem wszelkie uzależnienia. Oczywiście trwało to bardzo długo, zanim do tego dojrzałem, ale udało się.

Kampania służy profilaktyce uzależnień wśród dzieci i młodzieży, ale adresowana jest również do rodzin rozumianych jako środowisko, w którym najwcześniej i najsilniej kształtowane są życiowe postawy.

Na stronie akcji www.dobrzetorozegraj.pl można zobaczyć trzy filmy wideo - trzy odcinki teleturnieju. Pojawia się w nich temat uzależnienia od alkoholu, od narkotyków, ale też problematyka przemocy domowej. Krótkie filmy-rozgrywki edukacyjne będą publikowane główne w mediach społecznościowych, na Instagramie, Facebook’u i TikToku. Każdy będzie mógł zagrać z Norbim i Łukaszem Nowickim. Projekt realizowany będzie do końca roku.

Jeśli jesteś ofiarą, bądź byłeś/byłaś świadkiem przemocy domowej, możesz uzyskać darmowe wsparcie telefoniczne.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Infolinia: 800 120 002

RadioZET.pl/PAP/dobrzetorozegraj.pl