Zamknij

Czy to nowa gwiazda muzyki? Camila Cabello już niedługo wyda debiutancką płytę

Redakcja
07.12.2017 16:56
Czy to nowa gwiazda muzyki? Camila Cabello już niedługo wyda debiutancką płytę
fot. 2262 / Balawa Pics/ EAST NEWS

Wiele osób przewiduje, że Camila Cebello ma szansę stać się kolejną wielką gwiazdą muzyki pop. Jej przebój „Havana” cieszy się obecnie ogromną popularnością również wśród słuchaczy Radia ZET. Już w styczniu młoda artystka zaprezentuje swój debiutancki krążek. Właśnie podzieliła się dwoma nowymi utworami. Będą hitami?

 

Amerykańska piosenkarka przygotowuje się do wydania pierwszej płyty zatytułowanej „Camila”. Premierę wydawnictwa zaplanowano na 12 stycznia 2018 roku. Znajdzie się na nim jedenaście kompozycji, m.in. wielki przebój „Havana” oraz dwie piosenki, które Cabello udostępniła w piątek.

Nowe utwory cechuje zupełnie odmienny nastrój. Emocjonalne „Real Friends” to gitarowa ballada, zaś „Never Be the Same” jest utrzymane w mocniejszym, popowym klimacie.

Początki kariery

Camila Cabello była członkinią pięcioosobowego girlsbandu Fifth Harmony przez cztery lata. Grupa powstała w trakcie amerykańskiej edycji „X Factor”, w której dziewczyny wzięły udział. Zespół zajął trzecie miejsce i rozpoczął karierę muzyczną.

Amerykanka nagrała z Fifth Harmony dwa studyjne albumy i przebój „Work From Home”, który był swego czasu trzecią najczęściej graną piosenką w polskich radiach. Pod koniec 2016 roku artystka podjęła decyzję o opuszczeniu grupy. W międzyczasie współpracowała m.in. z Shawnem Mendesem, Major Lazer czy Machine Gun Kelly. W maju tego roku zaprezentowała swój pierwszy solowy singiel „Crying In The Club”, który jednak nie osiągnął wielkiego sukcesu komercyjnego.

Z końcem sierpnia Cabello wydała utwór „Havana”, który łączy w sobie muzykę popową i latynoskie rytmy. Kompozycja niemal natychmiast zdobyła zainteresowanie w internecie, a zwłaszcza w serwisach streamingowych, gdzie nadal jest masowo odtwarzana przez użytkowników. Teledysk obejrzano już ponad 300 milionów razy w serwisie YouTube.

RadioZET.pl/PK