Zamknij

Nowa piosenka Robina Schulza — „Speechless”. Piątkowa premiera w Radiu ZET

Redakcja
16.11.2018 15:43
Robin Schulz
fot. mat. prasowe

Jeden z najchętniej odtwarzanych w streamingu artystów na świecie, niemiecki didżej i producent Robin Schulz, powraca z nowym singlem „Speechless”. Premiera piosenki już po godz. 20:00 w Radiu ZET.

Blisko rok po premierze znakomitej płyty "Uncovered" 31-letni didżej z Dolnej Saksonii zaprezentował światu premierowe nagranie, a do udziału w nim zaprosił obiecującą fińską wokalistkę Erikę Sirolę. Jej ciekawy głos doskonale wpisuje się w atmosferę utworu. Do "Speechless" powstał teledysk, a zdjęcia realizowano w Mumbaju w Indiach, w okolicy, w której pełno jest ulicznych przybytków sprzedających jedzenie. Właśnie tam pojawia się młody bohater filmowej opowieści. Pracuje jako kasjer w jednej z restauracji. W niej spotyka kobietę swoich marzeń. Robin Schulz gra w teledysku. Spostrzegawczy fani z pewnością zauważą, że wciela się w dwie role, klienta oraz głównego kucharza. Warto oglądać do samego końca, bo wydarzenia w klipie przybierają zaskakujący obrót.

Robin Schulz ustanowił niedawno kolejny rekord. Po raz dziewiąty znalazł się na pierwszym miejscu oficjalnej niemieckiej listy najchętniej puszczanych piosenek w radio. Rok 2018 przyniósł też pierwszą współpracę Robina z artystą z Ameryki Łacińskiej. Utwór "Oh Child" nagrał z grupą Piso 21 (80 mln streamów). Otrzymał też złotą płytę za piosenkę "Unforgettable". Wciąż znajduje się ona w niemieckim notowaniu singli. Podobnie "Oh Child". Do tej pory Robin Schulz zgromadził ponad 250 złotych, platynowych i diamentowych płyt w 30 krajach. W streamingu w serwisie Spotify jego piosenki zostały przesłuchane prawie 6 mld razy!

Na początku 2018 roku do Robina powędrowała niemiecka nagroda Echo w kategorii "Dance". Dostał też nominację do 1LIVE Krone, największej w Niemczech nagrody przyznawanej przez niemieckie stacje radiowe.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK