Zamknij

Beyoncé zagra jedną z głównych ról w nowej wersji "Króla Lwa". Wiemy, kiedy premiera!

Redakcja
02.11.2017 10:19
Beyoncé zagra jedną z głównych ról w nowej wersji "Króla Lwa". Wiemy, kiedy premiera!
fot. AFP/EAST NEWS

To jedna z najbardziej oczekiwanych premier filmowych. Już w 2019 roku zobaczymy w kinach zupełnie nową wersję kultowego filmu animowanego „Król Lew”, który wyprodukowało studio Disneya. Jedną z głównych ról zagra Beyoncé.

Władze Disneya oficjalnie potwierdziły, że Beyoncé wystąpi w roli lwicy Nali, która jest żoną Simby – głównego bohatera „Króla Lwa”. Zagra go Donald Glover, znany chociażby z „Marsjanina” czy „Spider-Man: Homecoming”.

To nie pierwszy raz, kiedy Beyoncé użyczy głosu w filmie. W 2013 roku gwiazda zagrała postać Królowej Tary w „Tajemnicy Zielonego Królestwa”.

W nowym „Królu Lwie” pojawią się także m.in. James Earl Jones , John Oliver, Billy Eichner, Seth Rogan, Keegan-Michael Key czy Eric Andre. Jak informuje The Hollywood Reporter, film trafi do kin prawdopodobnie 19 czerwca 2019 roku.

Pierwotna wersja „Króla Lwa” z 1994 roku jest uważana przez wielu za jedną z najlepszych produkcji Disneya w historii. Przez długi czas obraz znajdował się wysoko na liście najbardziej dochodowych filmów. Zgarnął dwa prestiżowe Oscary i trzy Złote Globy.

RadioZET.pl/rollingstone.com/PK