Zamknij

Znamy tytuł, okładkę i datę premiery nowej płyty Taylor Swift

Redakcja
24.08.2017 11:31
Znamy tytuł, okładkę i datę premiery nowej płyty Taylor Swift
fot. Polaris/East News

Taylor Swift powraca do świata muzyki. Amerykańska artystka podzieliła się szczegółami dotyczącymi swojego nowego dzieła. Album „Reputation” usłyszymy jeszcze tej jesieni.

27-letnia piosenkarka osiągnęła niewyobrażalny sukces ze swoją ostatnią płytą „1989” z 2014 roku. Kilka wielkich przebojów, wielomilionowa sprzedaż i ogromny sukces na prestiżowym rozdaniu nagród Grammy. Taylor Swift to jedyna artystka w historii muzyki, która dwukrotnie wygrała w najważniejszej kategorii podczas tej gali, czyli „album roku”.

Od kilku dni Amerykanka prezentowała w internecie krótkie zwiastuny z wężem w roli głównej. Usunęła też całą zawartość swoich kont w mediach społecznościowych.

Zapowiedzi zakończyły się i poznaliśmy już wszystkie najważniejsze szczegóły. Szósty już album Amerykanki będzie zatytułowany „Reputation” i pojawi się w sklepach 10 listopada. Tracklista płyty pozostaje na ten moment nieznana.

Główny singiel promujący dzieło będzie miał swoją premierę najprawdopodobniej już w piątkowy poranek. 

Od artystki country do wielkiej gwiazdy pop

Artystka wydała swój debiutancki krążek nie mając nawet skończonych 17 lat. Pierwsze trzy albumy Taylor Swift opierały się przede wszystkim na brzmieniu country. Jej muzyka niemal natychmiast zyskała ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, gdzie płyty sprzedały się w wielomilionowym nakładzie. Od początku swojej kariery Amerykanka jest chwalona za niezwykle interesujące i niebanalne teksty.

W 2012 roku – wraz z wydaniem albumu „Red” – piosenkarka zaczęła przechodzić metamorfozę i tworzyć utwory nie tylko już w stylu country. Popowe „We Are Never Ever Getting Back Together” oraz elektroniczne, dubstepowe „I Knew You Were Trouble” spotkały się z wielkim zainteresowaniem słuchaczy na całym świecie.

Wspomniane już „1989” było pierwszym w pełni popowym krążkiem Taylor Swift. Artystka łączy na nim dźwięki dance, synth popu i electro popu. To właśnie z niego pochodzą takie przeboje jak „Shake It Off”, „Blank Space”, „Style” czy „Wildest Dreams”.

RadioZET.pl/PK