Zamknij

Nowy album legendy rapu już jest. JAY-Z prezentuje „4:44”!

Redakcja
30.06.2017 14:10
Nowy album legendy rapu już jest. JAY-Z prezentuje „4:44”!
fot. wikimedia.org

Wielka piątkowa premiera. Amerykański raper powraca po czterech latach z kolejnym krążkiem. Niestety, nie wszyscy będą mogli posłuchać zupełnie nowych utworów. Dlaczego?

Album zatytułowany „4:44” zadebiutował w piątek, 30 czerwca, w internecie. Na płycie znalazło się dziesięć nowych piosenek, w tym kilka duetów. JAY-Z zaprosił do współpracy Franka Oceana, Damiana Marleya i swoją matkę Glorię Carter.

Nie zabrakło również kolaboracji ze sławną żoną. Wokal Beyoncé pojawia się w utworze „Family Feud”. Artystka jest także współautorką tekstu.

Fani rapera szybko dostrzegli na najnowszym krążku nawiązania do tematyki zeszłorocznego albumu Knowles „Lemonade”, którego motywem przewodnim było małżeństwo piosenkarki z JAY-Z i kwestia jego domniemanej zdrady.

Trzynasta płyta rapera jest dostępna obecnie tylko i wyłącznie w serwisie TIDAL.

Wielka kariera JAY-Z: 13 albumów, miliony sprzedanych płyt, 21 nagród Grammy

Amerykanin to jeden z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Niemal wszystkie jego albumy znalazły się na szczycie listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. W ciągu wieloletniej kariery JAY-Z współpracował m.in. z Pharrellem Williamsem, Linkin Park, Kanye Westem, Rihanną, Alicią Keys czy Justinem Timberlake’iem. Otrzymał aż dwadzieścia jeden prestiżowych nagród Grammy, w tym za przeboje takie jak „Run This Town”, „Empire State of Mind” czy „Numb/Encore”.

RadioZET.pl/PK