Zamknij

Nowy, zaskakujący singiel Artura Rojka. Artysta śpiewa po hiszpańsku [WIDEO]

Redakcja
29.09.2017 13:56
Nowy, zaskakujący singiel Artura Rojka. Artysta śpiewa po hiszpańsku [WIDEO]
fot. Youtube (KayaxTV)

Były wokalistka zespołu Myslovitz opublikował właśnie nowy singiel. Utwór „Cucurrucucú Paloma” zapowiada wyjątkowe wydawnictwo „Artur Rojek koncert w NOSPR”, którego premiera odbędzie się już w listopadzie. Na płycie znajdziemy piosenki zarejestrowane w trakcie jednego z występów w 2015 roku.

„Cucurrucucú Paloma” to jedna z najsłynniejszych meksykańskich piosenek w historii. Utwór, który powstał w latach pięćdziesiątych, jest nadal wielokrotnie coverowany i wykorzystywany w ścieżkach dźwiękowych. Kompozycja znalazła się m.in. w nagrodzonym Oscarem filmie "Porozmawiaj z Nią" autorstwa Pedro Almodóvara.

Artur Rojek zaprezentował własną wersję klasyka podczas koncertu w katowickim NOSPR w listopadzie 2015 roku. To właśnie zarejestrowane wtedy występy znajdą się na nowym krążku 45-latka. Fani usłyszą autorskie utwory artysty, ale także kilka innych coverów oraz piosenki z repertuaru zespołów Myslovitz i Lenny Valentino, w których śpiewał Rojek.

Premierę płyty zaplanowano na 3 listopada.

Pierwsze solowe dzieło „Składam się z ciągłych powtórzeń”

Debiutancka płyta Rojka wywołała niemałą burzę w 2014 roku. Wydawnictwo z 10 autorskimi kompozycjami zostało docenione przez tysiące słuchaczy i wielu krytyków muzycznych. „Składam się z ciągłych powtórzeń” przyniosło Arturowi Rojkowi platynę, prestiżowego Fryderyka w kategorii „album roku pop” oraz dwa radiowe przeboje „Beksa” i „Syreny”.

RadioZET.pl/PK